Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Balancování nad propastí: Ještě nikdy po převratu jsme nebyli tak blízko krachu. Opravdu musí přijít hlad, zima a zkáza, abychom se konečně probudili? Co s 1 300 000 krků, které jsme dovezli? Rozum do hrsti: Nemusí to tak skončit!

Balancování nad propastí: Ještě nikdy po převratu jsme nebyli tak blízko krachu. Opravdu musí přijít hlad, zima a zkáza, abychom se konečně probudili? Co s 1 300 000 krků, které jsme dovezli? Rozum do hrsti: Nemusí to tak skončit!

30. 4. 2022

Tisk článku

Jiří Kobza dělá malou inventuru zkázy, kterou Fialova vláda reprezentující výraznou menšinu voličů stihla za pár měsíců způsobit, a přestože řešení jsou na stole, zná jedinou metodu svého přežití: lži, represe a slepou oddanost Bruselu...

Naše (a nejenom naše, ale u nás je to díky mimořádným schopnostem vlády nejhorší a tím i nejlépe vidět) země se nachází v historicky ojedinělé situaci, kdy se řada negativních jevů a okolností potkávají v jeden čas a na jednom místě a ve vzájemné synergii.

V historii obvykle následovaly jedna druhou, např. válka, migrace, hlad, mor, chudoba a další. Nyní kvůli globalizaci jdou velmi rychle ruku v ruce a na široké ploše. Jejich efekt se tedy v této synergii nebude sčítat, ale spíš násobit a kumulovat.

Abych začal u nás:

 • Inflace a znehodnocení měny je nejhorší, jakého zde bylo dosaženo od měnové reformy Antonína Zápotockého (i on do poslední chvíle tvrdil, že se nic neděje, stejně jako naše současná vláda). Těch očekávaných 20 % inflace ke konci roku 2022, která se proslýchají, vypadají děsivě pro každého, kdo si odkládal na důchod anebo zodpovědně šetřil „na horší časy“.
 • Zdražování kvůli spekulacím Evropské unie s emisními povolenkami (stáhla jejich značnou část z trhu, a tím vyhnala jejich cenu do absurdní výše). Vše, co je zapotřebí vyrobit anebo odvézt za pomoci spalování čehosi, se tak zdraží. Od chleba přes cihly až po kremace.
 • Zdražení pohonných hmot. Navzdory klesající ceně ropy na světových burzách se benzín a nafta u čerpacích stanic drží v astronomické výši. Snížení spotřební daně o 1,50 Kč je výsměchem všem, kteří se skřípěním zubů musejí b.enzín a naftu nakupovat

Vládě ale vysoké ceny vyhovují, protože si tak nenápadně, bez jakéhokoli legislativní změny, zvyšuje výběr spotřební daně a DPH z pohonných hmot. Jsou to desítky miliard, které jí z donucení posíláme.

Čtěte ZDE: Fiala vyhlásil válku nepodvoleným: Tajné služby se nečekaně samy udaly. Žerou a mlaskají. Zbabělci: Děkujeme, že za nás pácháte zločin. Tanec na tenkém ledě. Soudce Lynč a jeho první oběti. Bojové pozdravy ze zahraničí

 • Zásobování zemním plynem. Přes všechna velkohubá prohlášení vlády je nezbytné si přiznat fakt, že bez ruského plynu se neobejdeme, ani když jej budeme kupovat s výraznou přirážkou přes Německo. Pořád je to totiž ruský plyn. Jenže naše vláda arogantně odmítá nabídky jednání o přímém dvoustranném kontraktu na dodávky plynu přímo se společností Gazprom, což by cenu plynu pro české spotřebitele snížilo 3 až 5krát.  

Zhruba 500 tankerů se zkapalnělým zemním plynem (LNG), které v současnosti brázdí oceány, nemá šanci dopravit dostatek plynu pro Evropu, nehledě na fakt, že v Evropě není ani dostatek přečerpávacích terminálů. Cynická rada vlády, aby se lidé začali otužovat a pořídili si tlustší svetry, tedy vypadá velmi realisticky. Prostě bez ruského plynu se věci zastaví a vychladnou. Vláda nemá řešení pro lidi, až to nastane. 

 • Vláda prohlásila, že přednostně zajistí plyn pro domácnosti. Takže ti propuštění zaměstnanci budou sedět doma (pokud budou mít na nájem) možná o hladu a potmě, ale aspoň v teple (pokud ho budou schopni zaplatit)…
 • Bez plynu nebudou hnojiva, bez hnojiv nebude úroda, bez úrody nebude jídlo. Zatímco okolní státy zakázaly přeshraniční spekulace s obilím, naše vláda naopak benevolentně připustila, že většina naší letošní úrody je již prodaná do Polska. Bude zajímavé sledovat, za jakou cenu nám na podzim Poláci naši pšenici prodají zpět?
 • Pokud ceny plynu budou dál stoupat, začnou továrny zavírat a propouštět ve velkém. Otázkou je, kam půjdou importovaní zahraniční pracovníci, čím se budou živit a co to udělá s bezpečností na našich ulicích...
 • Naděje na ukrajinské obilí umírá jako poslední, na Ukrajině sejí a po válce jistě budou chtít prodat cokoliv aby získali prostředky (doufejme, že nikoliv na znovuvyzbrojení Azova a Pravého sektoru), otázkou je jaká bude úroda v Rusku, ve střední Asii a v severní Africe, protože tyto země jsou zasaženy suchem.
 • Toho času máme v ČR zhruba milion cizinců, o kterých víme, odhadovat počet těch, o kterých nevíme, si netroufám. Pokud ale Policie České republiky přiznala, že zhruba o třetině migrantů z Ukrajiny neví, kde -  ani kdo - jsou, můžeme odhadnout, že těch nelegálů bude asi třetina z legálních. Čili 1 300 000 krků, které budou chtít jíst. Můžeme rovněž předpokládat, že nebudou chtít z ČR odejít. Ani po skončení války, ani když tu ztratí zaměstnání.
 • Blackout nám prozatím nehrozí, výrobní kapacity jsou dostatečné a výroba levná. Otázkou je, za kolik bude elektřina pro konečné uživatele a kolik prostředníků vláda nechá dál bohatnout na úkor vlastních lidí. 

Když to tedy shrneme, čeká nás drsná doba.To není strašení, ale varování, abychom se připravili materiálně i psychicky - na to, co přijde. Když se blíží bouře, doporučuje se přivázat vše, co by mohlo uletět.

Čtěte ZDE: Loajální versus nepodvolení: Testovali nás přes covid a vakcinaci. Naplno to spustili až ukrajinskou lží. „Fuj, Hitler!“ volají hitlerovci. Kryje je Řím pod zn. USA. Lháře Fialu zase kryje justice. Neporazí nás. Až do konce věků

Naše moudrá a „proz(s)íravá“ vláda ví (nejspíš), že výše popsané problémy neumí vyřešit, a tak namísto řešení si přichystala systém omezování svobod občanů - včetně represivní opatření. Co kdyby lidé, kteří nebudou najednou mít co dát dětem k obědu, jí za tento způsob správy státu chtěli přijít nabančit?

Příprava represivních opatření: fikce či pravda?

 • Boj s dezinformacemi, cenzura, manipulace s fakty a propaganda. Zatímco masmédia do obyvatel cpou horem dolem srdcervoucí příběhy z Ukrajiny (ale výhradně z jedné strany, kam se na ně hrabe bolševická agitace), aby odvedla pozornost od skutečných problémů, řada podivných neziskovek (proč by se staraly o "zisk", když jsou z našich daní placeny státem?) začala posuzovat, co je pravda a co dezinformace podle pravidla, že dezinformací je vše, co je v rozporu s jedinou povolenou pravdou šířenou korporátními médii. Hříšníci jsou nemilosrdně vypínáni, někteří už dokonce vyšetřováni či přímo stíháni.
 • Politické procesy: Jak řekl nejvyšší státní zástupce Stříž, kdo se proviní zpochybňováním jediné povolené pravdy například o ukrajinském konfliktu, bude potrestán až třemi lety vězení. Bývalý poslanec SPD Rozner za své prohlášení (pronesl je jako poslanec) proti předraženému nákupu vepřína v Letech, ve kterém měl údajně zpochybnit romský holokaust, již odsouzen (zatím nepravomocně) byl. 

Podle mne jde jednoznačně o nátlak na stávající poslance, aby si rozmysleli, co říkají, že si na ně naše nestranné bezpečnostní orgány počkají, až jim skončí mandát a tím i poslanecká imunita. Což je i případ poslankyně Maříkové, na kterou trestní stíhání čeká již několik let.

Pandemický zákon umožní vládě kdykoliv vyhlásit stav epidemie a když za podpory médií včas ukáže hromady mrtvol, umožní jí pod vysokými pokutami zavřít lidi doma (už si to vyzkoušeli na začátku covidové hysterie).

Nouzový stav umožňuje nejenom nákupy bez výběrových řízení, ale i omezení občanských svobod a práv, například práva shromažďovacího. 

Jak zvláštně v tomto mixu potom zní oprávnění německé policii zasahovat na našem území. Jak tomu rozumět? Dokdy to bude jenom v pohraničních oblastech, jak ujišťuje vláda?

Čtěte ZDE: Na prahu bídy: Proč Fiala tak usilovně maká na likvidaci českého zemědělství? Neschopnost? Ne, bruselský plán úplné kolonizace ČR! Le Penová na to jde opačně. Sankce proti Rusku nám pak dají zlatou ránu. Chleba brzy za stovku

Vláda současně zvolna rozjíždí starý refrén: „Na podzim přijde další vlna covidu“. Očividně se tak chystá na potlačení podzimní vlny nepokojů, až lidé zjistí, že nemají čím topit, na čem péct, čím jezdit, a že už nemají ani na obědy pro děti ve škole.

„Rus už táhne na Čechy“ 

Čím horší vláda, tím víc potřebuje vnějšího nepřítele, aby pod záminkou boje s "vnitřním nepřítelem" mohla zlikvidovat skutečnou opozici. Další krok na cestě k totalitě je učiněn.

Kanadský vzor: při protestech řidičů kamionů v Kanadě si vláda přes mobilní operátory zjistila čísla mobilních telefonů osob na demonstraci, zjistila si jejich majitele a zablokovala jim účty a kreditní karty. Odřízla je tak od jejich vlastních peněz! Reálný socialismus byl proti tomu ráj. 

Bububu… boj se, občane, boj se Rusa, boj se pomluv, boj se policie! Drž hubu a krok!

A jaké je řešení?

 • Znárodnit zásobníky na ukládání plynu, vytvoření státního obchodníka s plynem (obdobně i s elektřinou, teplem, vodou), pověřeného nákupem přímo od dodavatelů, bez prostředníků a bez burzy. Tím dramaticky spadnou ceny pro konečného spotřebitele.
 • Opustit Jednotný energetický trh Evropské unie a vyvážet pouze tu elektřinu, kterou nespotřebujeme. Cena pro české občany musí být adekvátní výrobním nákladům, bez vysokých provizí obchodníků a prostředníků.
 • Přestat financovat ukrajinskou migraci a soustředit se na vlastní nemajetné a stále ohroženější občany - při současném zásadním zjednodušení administrativy žádostí o dávky a pomoc.
 • Obnovení civilní obrany, zavedení jejích prvků do učebních osnov základních škol
 • Zastropovat ceny pohonných hmot.

Jenže, než k tomu dojde, kolik rodin, živností a podniků bude muset zbankrotovat? Kolik lidí přijde o práci, o domovy, o rodiny? Fialova vláda, která tohle všechno způsobila a ještě způsobí, přitom reprezentuje výraznou menšinu voličů. K moci se dostala jen proto, že propadl milion hlasů odevzdaných stranám, které nemohly překročit pětiprocentní hranici.

Vezmeme konečně rozum do hrsti v dalších volbách?
Tagy článku

Doporučujeme

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války je zločin. Vyznamenat Clintona? Nechutné! Kdy vystoupit z NATO? Udělali z ČR překupníka zbraní. Lejnová patří za mříže. EU je zločinecká organizace. Uvidíme se na Václaváku?

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války...

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí - to my jemu. Myš, která řve ze Strakovky i z Hradu. Udělali z nás fialový terč. Pokud bojovat - tak s nimi! Chcete umírat za NATO?

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky