Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Fronta v pohybu: Kotel u Severodoněcka se uzavírá. Čeká elitní kyjevské jednotky osud nácků z Mariupolu? Ukrajina se stává polskou kolonií. Fialova vláda vydává válečné protektorátní vyhlášky. Vede nás na jatka. Zeptala se, zda to chceme?

Fronta v pohybu: Kotel u Severodoněcka se uzavírá. Čeká elitní kyjevské jednotky osud nácků z Mariupolu? Ukrajina se stává polskou kolonií. Fialova vláda vydává válečné protektorátní vyhlášky. Vede nás na jatka. Zeptala se, zda to chceme?

24. 5. 2022

Tisk článku

Václav Danda přináší poslední zprávy z ukrajinské fronty a hrozí se šílených kroků pražské vlády, která nás za pubescentní pochvaly z Washingtonu táhne do konfliktu s nedozírnými následky

I přes astronomicky masivní dodávky zbraní na ukrajinské bojiště ze Západu na čele s USA nedaří zvrátit průběh bojů na Donbase. Ruské jednotky o víkendu prolomily obranu kyjevské armády u Severodoněcka a Lisačansku. Uzavírá se tak kotel, který jim odřízne poslední možnost stáhnout se z této oblasti.

pp

Po kapitulaci nacistů v ocelárnách Azovstal je to další rána pro Zelenského propagandu, která spolu se západními médii má stále větší problémy evidentní porážky na bojišti vydávat za skvělé úspěchy. Pokus Kyjeva vyhnout se masové kapitulaci nacistů u Severodoněcka podle scénáře „Azovstalu“ jejich stažením, pravděpodobně situaci nezachrání. Ústup budou doprovázet aktivní útoky ruského letectva.

Vzdají se jako v Mariupolu?

I kdyby se elitní nacistické jednotky stáhly od Severodoněcku do jiných oblastí Donbasu nemají již vybudovaný systém opevněných pozic, který měly v severní části donbaské fronty. Bude mnohem snazší je zničit, než kdyby bojovaly v opevněních připravených osm let na linii doteku. Nemluvě o tom, že značná část vojsk, pokud opustí tyto opevněné oblasti, bude za pochodu eliminována.

pp

Čtěte ZDE: Kotel se uzavírá: Elitní jednotky kyjevského režimu jsou na Donbasu v obklíčení. Česká protektorátní média jako ta před 80 lety. Vítězství Kyjeva? USA si to potichu nemyslí, a potichu se bojí: „Oni by nám řekli, kdyby…“

Při přesunu je zasáhnou letecké útoky a dělostřelecké údery, protože mimo opevněné oblasti jsou tyto jednotky nacistů velmi zranitelné. Blížící se porážka v Severodoněcku kam již pronikly první ruské jednotky a bojuje se ve středu města připomíná situaci v Mariupolu, před jeho dobitím jednotkami DLR a ruské námořní pěchoty. Blížící se porážka v Severodoněcku ještě více podkope morálku v ukrajinské armádě, kde se houfně vzdávají celé jednotky, jak jsme toho byli svědky minulý týden u 24. brigády u Popasné, jejiíž příslušníci odmítli dále bojovat, neboť považují svoji situaci za ztracenou.

Zelenskyj a jeho západní protektoři obětují kvůli své propagandě nejlepší bojeschopné jednotky, neboť odchod a záchrana alespoň některých praporů by byla v očích Západu politickou porážkou a mohlo by dojít i k omezení vojenské pomoci.

pp

Čtěte ZDE: Srdce kyjevského odporu v Azovstalu dobilo: Nacisté jsou „evakuováni“ do vězení. Všichni se hrdlořezů báli. Černé slunce opět pohaslo. Proč Zelenský zvedl symboliku SS právě v den vítězství nad Hilterem?

Ukrajina – dárek za odměnu pro Polsko?

V této rozhodující fázi války, kdy hrozí porážka na severní frontě Donbasu, přichází americký generální štáb, který operace na Ukrajině řídí – formálně prostřednictvím ukrajinského velení – s posledním zoufalým tahem, který má zvrátit poměr sil na bojišti: Přímý vstup západních jednotek do války. Prozatím přicházejí první brigády z Polska, které se spolu s těžkou technikou začaly rozmisťovat na obraných liniích kolem Avdějevky. Za nimi přicházejí americké speciální síly coby obsluha sofistikovaných moderních zbraňových systémů, které jsou dislokovány kolem Dněpropetrovska a Krivého Rogu.

Aby Západ (především Polsko, které spolu s Českou republikou a Pobaltím tvoří první linii rozhořívajícího se světového konfliktu) dokázal vstup jednotek NATO na Ukrajinu odůvodnit, přišlo Polsko s myšlenou ukrajinsko-polské unie, která umožní otevřený přechod polských jednotek na ukrajinské bojiště. Jinými slovy – fakticky předat Ukrajinu Polákům.

pp

Pevné obětí Andrzeje Dudy s Vladimírem Zelenským v ukrajinském parlamentu  

Minulý týden, při návštěvě polského prezidenta Andreje Dudy, navrhl Zelenskyj poskytnout Polákům zvláštní právní status, který by jim umožnil zastávat volitelné funkce na Ukrajině – včetně jmenování do státních orgánů a vedoucích pozic v oblasti obrany. Mohli by rovněž získat přístup k důvěrným informacím, a dokonce se stát soudci. Polská policie by směla sledovat dodržování pořádku na Ukrajině. To už není skrytá vnější kontrola, ale otevřené předání moci sousednímu státu. V podstatě to znamená, že Polsko dostane darem část západní Ukrajiny – a za to rozpoutá již nikoli jen stínovou válku s Ruskem.  

Představitelé ukrajinské prezidentské kanceláře to obhajují tím, že podobný zákon by přijali i v Polsku – s tím rozdílem, že Ukrajinci by tam neměli volební právo. Ukrajina se tak z neformální kolonie Spojených států stane otevřeným protektorátem a surovinovým přívěskem Polska – nejbližšího spojence Washingtonu na evropském kontinentě. Poslušný bude i konečně válečně umravněný Berlín: „Je třeba zachránit Ukrajinu, aby Rusko nezvítězilo,“ prohlásil kancléř Olaf Scholz. Jen nedopověděl druhou část této „rovnice“: I kdybychom měli rozpoutat jadernou válku.

pp

Čtěte ZDE: Je to stále blíže: Válka Západu proti Rusku jde do obřích rozměrů. Kdy Rusko odpoví drtivým protiútokem? Rand Paul zablokoval 40 miliard. Brzy ne jen zbraně, ale i vojáci NATO. Fiala z nás dělá cíl. Chceme to?

Zjevně tak již spadly všechny masky. Pokud se protiruská koalice „čtyřiceti ochotných“ (států podřízených Washingtonu) rozhodla vést válku, na jejímž konci má být zničení Putinova Ruska, nemůže to skončit jinak. Moskva ostatně již prohlásila, že pokud bude země ohrožena, bude se bránit všemi prostředky – včetně jaderných. Může si to dovolit. Přinejmenším pokud jde o nosiče, je dnes daleko před Západem.

Fiala nás vede na jatka

Přímo zločinný a vlastizrádný je za této situace postoj Fialovy vlády: Nejenže vrhá na Ukrajinu naše nejtěžší zbraně, ale (jak jsme se dozvěděli z Washingtonu) bez vědomí parlamentu dokonce už i naše bojové vrtulníky. A soudružka ministryně války Černochová (ODS) ještě při tom, jako oceněná školačka, děkuje Američanům za pochvalu. Tohle divadlo je tak komické a současně hrůzné, že by ho nevymyslel ani náš posvátný zvěčnělý autor absurdních dramat, k jehož globalistické levičácké koncepci se kdysi pravicová ODS (v bratrské jednotě s Kalouskovou bruselskou TOP 09) již jednoznačně „přivinula“.

Fialova vláda prostě zatahuje ČR stále hlouběji do válečného konfliktu. A činí tak vědomě. Svědčí o tom i mobilizační krizové plány, které se minulý týden objevily u státních Českých drah. Jde fakticky o válečné rozkazy pro personál při našem vstupu do války s Ruskem. Koneckonců vláda již od počátku tvrdí, že ve válce s Ruskem jsme, takže protektorátní válečné vyhlášky pro České drahy a další státní podniky počítající s ostrou fází války vlastně nejsou nijak překvapivé. 

pp

Čtete ZDE: Už není pochyb: NATO pod vedením USA vyhlásilo Rusku válku. Osm roků příprav. Britové již otevřeně: Napadneme teď ruské vnitrozemí ukrajinskýma rukama. Donutí ti šílenci Putina použít jaderné zbraně? Lze ještě odvrátit katastrofu?

Protiruská aliance washingtonských jestřábů, banderovských struktur působících po celá desetiletí v CIA a bruselští globalisté připravující závěrečnou fázi násilného ustavení Nového světového řádu v podobě Velkého resetu, se dala do pohybu. Je známkou ztráty posledních zábran a racionality, že – na rozdíl od Orbánova Maďarska – nás naši diktátoři poženou na jatka. Je totiž jasné, že vedle Polska budeme prvním cílem drtivého odvetného ruského úderu.

Do středu válečného požáru

Moskva prozatím bojuje na Ukrajině zjevně na půl plynu. Vzhledem k tomu, že ruské vedení dosud nepřistoupilo ani k částečné mobilizaci, ukazuje se, že při použití velmi přesných zbraní, je útočná síla Ruska dosud dostačující.  Efektivní je zejména používání raketových komplexů Iskander, Kalibr, Bastion a různých druhů letecké munice včetně hypersonické balistické střely Kinžal a dělostřeleckých granátů typu Krasnopol.

pp

Čtěte ZDE: Texasan na Donbasu: Tahle válka je pořád tak trochu „jako“. Rusko zatím postupuje „jemně“. Válka ekonomická pro Západ skončí katastrofou. Zvrhne se v jadernou? Odvaha, pravda a solidarita – toho se USA a NATO dnes bojí nejvíce

Místopředseda ruské vlády Jurij Borisov navíc ve středu oznámil, že ruské síly začnou používat laserové zbraně k sestřelování nepřátelských bezpilotních letounů a oslepování satelitů, které pomáhají ukrajinským silám. Cílem tohoto úsilí by mohly být i americké satelity. Během živého vysílání na ruské státní televizní stanici Kanál jedna Borisov uvedl, že ruská armáda již začala s nasazením laserových zbraní, jako jsou systémy Zadira a Peresvet.

Ty jsou schopny zasáhnout cíl na vzdálenost až pěti kilometrů a jsou silnější než Peresvet. Laserový komplex Zadira je zaměřen na fyzické zničení objektu na vzdálenost až pěti kilometrů. Zbraň spaluje cíl tepelným efektem. Komplex Zadira je užitečný v tom, že je schopen libovolně sestřelovat drony různých tříd. To umožňuje vyhnout se utrácení drahých raket typu "Tor" a "Pantsir". Laserový komplex "Peresvet" je schopen oslepit všechny satelitní průzkumné systémy potenciálního nepřítele na oběžné dráze do vzdálenosti jednoho a půl tisíce kilometrů.

Vysoce přesné zbraně umožňují Rusku beze ztrát zničit nejdůležitější infrastrukturu nepřítele, a to i v jeho hlubokém týlu. Nejčastěji se raketové útoky uskutečňují zatím jen proti velitelským stanovištím, obranné infrastruktuře, skladům zbraní, munice a paliva. Je to také hlavní úderná zbraň proti dodávkám zbraní a jednotek ze Západu. 

Oheň se rozhořívá a Fialova vláda nás jako ovce vede přímo do jeho středu. Zeptala se svých občanů, zda to chtějí?

pp


Tagy článku

Doporučujeme

Čína jako šance: Investice pro Orbána. Totéž pro Srbsko. Ficovu průlomovou cestu zmařil atentát. Fiala místo toho Peking provokuje. A válčí s Ruskem. Na prosperitu země a národa  kašle. Ujede nám čínský expres? Ještě rok a půl...

Čína jako šance: Investice pro Orbána. Totéž pro Srbsko. Ficovu průlomovou cestu zmařil...

Fiala jako Pávek: Hadi vždy převlékají kůži. Kontrarevolucionář a sovětský rozvědčík bubnují v čele NATO do války. Ověřený fakt: Vrchní cenzor plukovník Foltýn je idiot. Kdo jinému jámu kopá? I Fico je nepoučitelný? Chvála osamělosti

Fiala jako Pávek: Hadi vždy převlékají kůži. Kontrarevolucionář a sovětský rozvědčík bubnují...

Na začátek stránky