Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Přituhuje: Ruská armáda rozmetala velitelství u Dněpropetrovsku. Ve „Vlčím doupěti“ zahynulo 50 generálů. Litva blokádou Kaliningradu vyhlásila Moskvě válku. Útok na vrtné plošiny u Krymu. „Náhodné“ zažehnutí války?

Přituhuje: Ruská armáda rozmetala velitelství u Dněpropetrovsku. Ve „Vlčím doupěti“ zahynulo 50 generálů. Litva blokádou Kaliningradu vyhlásila Moskvě válku. Útok na vrtné plošiny u Krymu. „Náhodné“ zažehnutí války?

21. 6. 2022

Tisk článku

Václav Danda přináší poslední zprávy z ukrajinské fronty, kde se situace stále více blíží k velkému mezinárodnímu konfliktu s nedozírnými následky

Na ukrajinské frontě přituhuje. Moskva zvolna naplňuje své strategické cíle a osvobozuje ruská města na Donbasu, přičemž největší komplikací pro její jednotky je apel na maximální obezřetnost k civilnímu obyvatelstvu. Druhá strana války, Spojené státy (zaštítěné „křovím“ NATO), činí pravý opak. Dodávkami těžkých zbraní se snaží v osvobozených městech zabít co nejvíce civilistů.

pp

Na Západě si stále více politiků uvědomuje, že „proxyválku“, kterou Washington a Londýn vedou prostřednictvím stále více decimovanou ukrajinskou armádu, vyhrát nemohou, ale mohou alespoň na čas destabilizovat mírový život, který se na osvobozených územích a městech začíná pomalu rozvíjet.

Vlčí doupě v troskách

Strana války, představovaná jestřáby v Bílém domě a Pentagonu, se za neúspěchy na frontě mstí civilistům a raketami a dělostřelectvem (dodávanými mimo jiné i Fialovou vládou) terorizují z bezpečné vzdálenosti města na Donbasu. Nejhorší chvíle za posledních 8 let tak zažívá Doněck, na který dopadají v posledních dvou týdnech salvy střel, které si vyžádaly už desítky mrtvých a stovky zraněných civilistů včetně žen a dětí.

Ruská odpověď na tento zločin proti pokojným obyvatelům Doněcka byla drtivá. Moskva identifikovala velení operace, které tyto akce na Donbasu připravovalo spolu s americkými a britskými „poradci“ a zasáhla velící centrum právě při velké poradě, která připravovala další ofenzivu na Doněck a další města na Donbasu.

pp

Čtěte ZDE: Na šachovnici už mnoho tahů nezbývá: Jednání Zelenského s Ruskem? To je pro něj cesta na popraviště. Nejpozději do listopadu. Své si uloupne Polsko a Maďarsko. Skončí Zelenský v Británii "podivnou "sebevraždou?

Víkendový útok na velitelské stanoviště v Dněpropetrovské oblasti u obce Šyroka Dača, provedený za pomoci řízených střel Kalibr a Kinžál, zcela rozmetal „velín“ ukrajinských nacistů v oblasti. Zlikvidoval nejen celý komplex podzemních bunkrů, kde se ukrajinská generalita nacházela, ale také 300 vojáků – z toho zhruba 50 vysoce postavených důstojníků a jejich západních poradců. Útok na „Vlčí doupě“ je prvním varováním Moskvy, pokud Kyjev bude pokračovat v terorizování civilního obyvatelstva nebo zasáhne strategické cíle na ruském území.

Kdy se vzdají?

Rusko o víkendu také dokončilo obklíčení ukrajinských jednotek v chemickém závodě „Azot“ v Severodoněcku, kde se mnozí nacisté začali vzdávat: „Doslova jim hoří země pod nohama, takže je to nutí vyvěšovat bílé vlajky, vést nějaká jednání,“ uvedl podplukovník jednotek Luhanské lidové republiky Andrej Maročko.

pp

Čtete ZDE: Ukrajinská lež se hroutí: Ombudsmanka „to přehnala?“ Osvobození Donbasu se blíží. V rukou islámských teroristů zbydou Javeliny a Zelenskému miliarda dolarů v Kostarice. Konec začátku konce? Doufejme, že doufají marně

Jednotky LLR podle něj komunikují na otevřených frekvencích s několika ukrajinskými veliteli, kteří informují o „žalostné“ situaci vojáků opuštěných vedením. Podplukovník také řekl, že jednotky Kyjeva se pokoušely vytvořit zásobování přes řeku Severní Doněc pomocí vorů a malých člunů, ale to byla „kapka v moři“. Kombinace všech těchto okolností konečně nutí militanty vyjednávat, vysvětlil Maročko.

Jak jsme již informovali, ruská armáda a spojenecké jednotky zablokovaly ukrajinské nacisty v areálu chemičky během osvobozování Severodoněcka. Šéf LLR Leonid Pasečnik informoval, že podle odhadů je v závodě až tisíc vojáků. Kromě toho se tam podle Ministerstva vnitra LLR ukrývají i žoldnéři ze Spojených států, Velké Británie a Polska. Je tedy pravděpodobné, že poté, co budou zajati jako ti z mariupolského  Azovstalu, značně se rozšíří počet zahraničních žoldáků, kteří stanou před soudy za své zločiny proti civilním obyvatelům Donbasu.

pp

Čtěte ZDE: Srdce kyjevského odporu v Azovstalu dobilo: Nacisté jsou „evakuováni“ do vězení. Všichni se hrdlořezů báli. Černé slunce opět pohaslo. Proč Zelenský zvedl symboliku SS právě v den vítězství nad Hilterem?

Bezhlaví jezdci: umírají, nebo prchají zpět

Rusko má podle našich informací díky zpravodajským službám poměrně detailní přehled o tom, kolik zahraničních žoldáků přijíždí na Donbas bojovat, a eviduje rovněž pohyb většiny těchto „bezhlavých jezdců“, jak je Ruské ministerstvo obrany nazývá.  Podle těchto záznamů jsou nyní v databázích vojenského resortu zahrnuti nejen žoldáci přímo zapojení do bojových akcí v rámci ukrajinských jednotek, ale také instruktoři, kteří organizují výcvik a pomoc při provozu a opravách nejmodernějších západních zbraňových systémů dodávaných na Ukrajinu.

Celkem se k 17. červnu 2022 na seznamech ministerstva obrany RF objevují žoldnéři a zbrojní specialisté z 64 zemí. „Od začátku speciální operace dorazilo na Ukrajinu 6 956 lidí. Z toho 1 956 jich již zaplatilo životem. 1 779 se vrátilo do svých zemí. 3 221 žoldáků zůstává – pokud jsou naživu, ještě nepadli do zajetí, nebo nedoběhli na ukrajinskou hranici,“ uvedl mluvčí ruské armády generálporučík Igor Konašenkov.

pp

Čtěte ZDE: Zase o krok blíž apokalypse: USA umístí na bojiště raketomety HIMARS. Proč? Severodoněck jako Mariupol. Nacisté obklíčeni v průmyslové zóně. Rusko zahajuje jaderné cvičení. Spoléhá Fiala na vyhlášení válečného stavu?

Mezi evropskými zeměmi je nesporným lídrem – co do počtu příchozích i padlých žoldáků – Polsko. Na bojiště jich dorazilo 1831 lidí, z toho 378 je po smrti, a 272 se vrátilo do Polska. Na druhém místě je Rumunsko, odkud přijelo 504 žoldáků, 102 z nich zemřelo, 98 se vrátilo. Na třetím místě je podle Konašenkova Velká Británie, odkud byl zaznamenán příchod 422 žoldáků (101 je mrtvých, 95 se vrátilo).

Zpoza oceánu je lídrem Kanada. Přijelo odtud 601 mužů, 162 je po smrti, 169 uprchlo. Na druhém místě jsou Spojené státy, odkud dorazilo 530 žoldáků. Z toho 214 zemřelo, 227 opustilo území Ukrajiny. A čeští adrenalinoví závisláci? Z osmi desítek bojujících na straně ukrajinských nacistů se jich už zhruba polovina vrátila domů a 14 za toto nesmyslné dobrodružství zaplatilo životem (v našich režimních dezinformačních médiích se psalo jen o jediném).

pp

Čtěte ZDE: Fronta v pohybu: Kotel u Severodoněcka se uzavírá. Čeká elitní kyjevské jednotky osud nácků z Mariupolu? Ukrajina se stává polskou kolonií. Fialova vláda vydává válečné protektorátní vyhlášky. Vede nás na jatka. Zeptala se, zda to chceme?

Jen provokace?

I když je pro Kyjev situace na frontě stále více bezútěšná, strana války se nevzdává své naděje vyprovokovat velký konflikt na evropském území. Válečným jestřábům (především britským) se sice nepodařilo prosadit v NATO šílený plán na zajetí a únos ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova při jeho plánované (nakonec neuskutečněné) cestě do Srbska, ale částečná blokáda Kaliningradu, kterou tento týden oznámila Litva má rovněž potenciál vyvolat rozsáhlý konflikt.  

Provokace s mezením převozu zboží železničním koridorem, který vede přes litevské území a spojuje pevninské Rusko s kaliningradskou enklávou při Baltském moři má rovněž britský „podpis“. Kaliningrad, který je v sevření Polska a Litvy, tedy členů EU a NATO, disponuje ovšem nejmodernějšími raketami včetně jaderných.

„Toto rozhodnutí je opravdu bezprecedentní. Je to porušení všeho myslitelného a je samozřejmě nezákonné. Situace je více než vážná...,“ uvedl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Známý ruský bezpečnostní expert Rostislav Iščenko k tomu dodává: „Dopravní blokáda Kaliningradu je legálním důvodem pro zahájení válečných operací. Vilnius porušil právo Moskvy na přístup na své území. Toto rozhodnutí je sebevražedné, jde o opravdový casus belli (důvod pro vyhlášení války). Mezinárodní právo jednoznačně zaručuje každému státu přístup do své exklávy a jakékoli maření výkonu tohoto práva se považuje za agresi.“

pp

Čtěte ZDE: Balancování na hraně zániku civilizace: Z Moskvy zaznělo dosud nejvážnější varování Západu. Pokud rakety USA zasáhnou ruské území, přijde drtivá odpověď na "řídící centra". Neumí, nebo záměrně nechce Washington rozumět?

Náhoda neexistuje

Když k tomu připočteme ukrajinský raketový útok na ruské vrtné plošiny v Černém moři (na třech zasažených plošinách 150 kilometrů od Krymu pracovalo 109 lidí), je zjevné, že „někdo“ opět zvyšuje sázky ve válečném pokeru.

Nasvědčovala by tomu i víkendová zpráva, že na hranici s Ukrajinou byla spatřena 82. výsadková brigáda Spojených států. Pentagon prostě tajně nasadil výsadkáře 82. výsadkové brigády k polsko-ukrajinským hranicím. Po překročení hranice mají tyto elitní americké jednotky provést konkrétní diverzní úkoly, které ještě více zvýší už tak vysoké napětí.

Pokud by se uskutečnil ukrajinskými nacisty dlouho plánovaný útok na Kerčský most spojující Krym s ruským pobřežím, mohlo by to definitivně zapálit rozbušku ke konfliktu nedozírných následků.

Opravdu si to západní představitelé přejí? A pokud ne (jak donekonečna opakují oficiální místa z Washingtonu, Berlína a Paříže), kdo tedy? Má jít o model „náhodného“ zažehnutí války?

Náhoda však, jak víme, neexistuje.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

Západ se hroutí: Kudy na sebeobranu? Bildergerg, Trilaterála, Aspen, Globsec a vláda nevolených. Korporátní fašismus EU. Proč Zuckerberg staví bunkr a převádí majetky do zlata? Platební karty? Ne, hotovost! Je to náš boj!

Západ se hroutí: Kudy na sebeobranu? Bildergerg, Trilaterála, Aspen, Globsec a vláda nevolených....

Likvidace zemědělství: Bláznění? Ne, plán! Žádné jídlo, žádní lidé. Spiknutí s cílem depopulace. Umělé vyvolání hladomorů. Vy a vaše rodina musíte zmizet. Nechte zdivočet zemi. Vypusťte divokou zvěř. Po dobytku vybijí i vás

Likvidace zemědělství: Bláznění? Ne, plán! Žádné jídlo, žádní lidé. Spiknutí s cílem depopulace....

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky