Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Tajné dohody: Na nácka Voloďu začíná padat lešení. Co signalizuje zpráva AI, skandál PR Vogue atd.? Miliardy Západu končí až ze dvou třetin na soukromých účtech. Nahradí kyjevskou hereckou šmíru někdo ještě odpornější? Nebo..?

Tajné dohody: Na nácka Voloďu začíná padat lešení. Co signalizuje zpráva AI, skandál PR Vogue atd.? Miliardy Západu končí až ze dvou třetin na soukromých účtech. Nahradí kyjevskou hereckou šmíru někdo ještě odpornější? Nebo..?

9. 8. 2022

Tisk článku

Igor Malcev konstatuje zjevné chladnutí vztahů Západu k Zelenskému, a ptá se, zda ho jeho protektoři vymění za ještě agresivnější loutku, nebo se pokusí z prohrané války pomalu vycouvat

Vypadá to, že jsme svědky narůstajících problémů u dosud na Západě nedotknutelného komika v roli prezidenta. Již i (Sorosova) Amnesty International píše ve své zprávě věci, které si dosud nedovolila. A sice, že kyjevská armáda je bandou obyčejných zločinců využívajících civilisty jako živé lidské štíty. Potom se dozvíme, že focení pro „Vogue“ byla vlastně PR-akce. A v tomto týdnu německý „Die Welt“ publikuje článek „Tajné dohody prezidenta Zelenského.“

pp

Čtěte ZDE: Drzost kyjevského spratka bez mezí: Na jeho „černé listině“ jsou už i američtí senátoři a novináři. Zelenského dny sečteny? Odpraví ho nejbližší okolí? Udělá to Rusko nebo USA? Jen první malý krok k záchraně civilizace

Mistr (a hlava) korupce

Jako by dosud nedotknutelný vstupoval do svého „černého období“. Skutečnost, je ale ještě mnohem horší. Pokud je „Amnesty“ záležitostí dneška, pak skandál „Panama Papers“ je už "starý" příběh, který se loni pokusili vytáhnout na světlo tvůrci filmu „Offshore 95“. Mezinárodní síť investigativních novinářů začala 3. října zveřejňovat odhalení o offshore-účtech stovek vládních úředníků po celém světě, včetně 35 nejvyšších politiků. A Vladimir Zelenskyj hraje důležitou roli v celých 2,9 terabajtech těchto "uniklých" důvěrných informací. A protože v Kyjevě nastolili demokracii západního formátu, tento film na Ukrajině nedovolili promítat. Na poslední chvíli zrušili premiéru. Několik hodin před ní ředitel kina svolal novináře a oznámil: „Film o prezidentovi nepromítneme.“

Jenže když německý tisk vytáhl tento příběh právě teď, uprostřed všeho dramatického dění, je to jako hlas zvonce oznamujícího konec představení. O Zelenského korupci mohli mlčet - tak jako o ní povinně mlčí všechna západní korporátní média od 24. února. Ale neudělali to.

Kam směřují miliardy ze Západu

A jako na povel různí autoři, včetně amerických, začínají veřejně klást otázky, kam přesně směřuje západní pomoc Ukrajině – jak ve formě zbraní, tak ve formě peněz. A opět: Mohli o tomto skandálním tématu mlčet, jako mlčeli celou dobu. Ale neudělali to.

pp

Čtěte ZDE: Výroba hrdiny na zakázku: Návod pro amatéry i profesionály. Kolik oligarchů velí televiznímu komikovi? Kam a proč náhle zmizely dokumenty o Zelenského miliónech z Pandora Papers? Zkurvysyn - ale náš! USA si svých tradic cení...

Zelenskyj pochopitelně zuří. Vyhrožuje "Amnesty" a všem, kdo šíří tyto zprávy a otázky. „Amnesty“ se sice formálně omlouvá, ale současně se drží svého. Skoro to vypadá, že Zelenskyj upadl v nemilost Západu. A skoro to vypadá, že za něj chystají náhradu. Protože v očích evropského občana, kterého nutí platit Ukrajině, přijmout Ukrajince, zásobovat nekonečnými dodávkami Ukrajinu všeho od A do Zet a brzy i mrznout pro Ukrajinu, už Zelenskyj nepůsobí jako ten správný hrdina, pro kterého by se to všechno mělo dělat.

Hysterie už dosáhla takové úrovně, že americká televizní společnost CBS odstranila dokumentární film o dodávkách západních zbraní na Ukrajinu. Film citoval slova šéfa jednoho ze soukromých fondů na pomoc Ukrajině. Ten prozradil "státní tajemství", že jen 30 – 40 % dodávek, které jdou přes ukrajinskou hranici, se dostane ke konečnému příjemci. Film se sice Kyjev pokusil smazat, ale internet si pamatuje všechno, takže je jedno, jestli ho smažou, nebo ne.

I ty, Bidene?

Vládní deník The New York Times uveřejnil tento týden článek svého komentátora Thomase Friedmana,  že mezi prezidentem Bidenem a Vladimirem Zelenským je „hluboká nedůvěra“ a že Bílý dům je stále více znepokojen vedením Ukrajiny.

pp

Čtěte ZDE: Gang narkomanů a neonacistů ovládá Ukrajinu: Kyjevské elity braly drogy na večírcích Huntera Bidena. Washington dlouhodobě podporuje neonacisty v Kyjevě. Putin mluví se znalostí věci. Taktika Kolomojského a Zelenského přináší ovoce

A právě to spustilo sérii „nezávislých“ zpráv, článků a komentářů, které podkopávají Zelenského autoritu na Západě, neb ho "zničehonic" ukazují v nelichotivém světle. Žádné německé noviny by si to samozřejmě samy od sebe nedovolily. A pokračuje to dál:

„Od začátku ruské akce v únoru letošního roku Bidenova administrativa poslala Ukrajině pomoc ve výši více než 8 miliard dolarů,“ shrnuje televize Fox News průběžné náklady na válku proti Rusku. „Jenže ve skutečnosti nikdo přesně neví, kolik peněz šlo na Ukrajinu v té či oné formě."

Vyšlápnout spojku a brzdit?

Zdá se, že Zelenského hlavní sponzor je nepříliš spokojen s výsledky a rozkradenou "pomocí". A tak se může stát, že prezident Ukrajiny bude brzy jednoduše vyměněn. Je samozřejmě pravda, že Zelenského může nahradit ještě odpornější persona, připravená na cokoliv. I když po kyjevském ostřelování jaderných elektráren se můžeme jen dohadovat, čeho všeho je Zelenskyj pro svou záchranu ještě schopen.

Pochopitelně: lze uvažovat i o napohled málo pravděpodobné možnosti, že Američané pouštějí k vodě celou Ukrajinu, protože už jí je příliš a jsou s ní jen samé problémy. Nebo - především domácí americké - problémy z dosud tak okázalé solidarity s ní. Ekonomika padá a volby do Kongresu za humny.

Možná je čas brzdit…

Zdroj.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války je zločin. Vyznamenat Clintona? Nechutné! Kdy vystoupit z NATO? Udělali z ČR překupníka zbraní. Lejnová patří za mříže. EU je zločinecká organizace. Uvidíme se na Václaváku?

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války...

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí - to my jemu. Myš, která řve ze Strakovky i z Hradu. Udělali z nás fialový terč. Pokud bojovat - tak s nimi! Chcete umírat za NATO?

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky