Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Tady je zakopaný pes: Česká nebo ČEZská republika? Moloch je stát ve státě. Umělá Fialova a unijní drahota. Sebevraždu Zeleného údělu nevymyslel Putin. Ani sankce. Rozdělme ČEZ, kupujme plyn od Ruska - a jsme zpátky!

Tady je zakopaný pes: Česká nebo ČEZská republika? Moloch je stát ve státě. Umělá Fialova a unijní drahota. Sebevraždu Zeleného údělu nevymyslel Putin. Ani sankce. Rozdělme ČEZ, kupujme plyn od Ruska - a jsme zpátky!

5. 9. 2022

Tisk článku

Zdeněk Koudelka vysvětluje, že tanečky vlády kolem ČEZu dokazují, že jeho manažeři-milionáři, drží spolu s Německem Fialu pod krkem, a ten spolu se Síkelou tančí, jak oni pískají - a svou zkorumpovanost a neschopnost svádějí na Putina

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (STAN) pronesl 1. 9. 2022 na jednání Poslanecké sněmovny o nedůvěře Fialově vládě „…chceme zabránit Putinovi určovat nejen cenu plynu, ale také cenu elektřiny“. Tím potvrdil nepochopení reality.

pp

Chudým bere, kšeftařům dává

Vladimír Putin nás nenutí námi levně vyrobenou elektřinu před dodáním našim zákazníkům přeprodávat a v rámci systému německé energetické burzy zdražit v řádu tisíců procent. Výrobní cena 1 MWh elektřiny v našich atomových elektrárnách je asi 300 Kč. Pak se s ní obchoduje a cena na německé burze, kterou se řídí cena pro naše občany a podniky, je přes 10 000 Kč. Když vláda kontrolovala přiměřenost cen benzínu u čerpacích stanic, kterých jsou tisíce a je mezi nimi vysoká konkurence, proč nezasáhne proti tomuto kupčení s energií?

Vladimír Putin nás na rozdíl od Evropské unie nenutí realizovat imbecilní politiku Zeleného údělu a zatěžovat námi levně vyrobenou energii platbami za emisní povolenky a spotřebními daněmi, kterými vláda a Evropská unie vysává peníze ze všech občanů, včetně chudých, ve prospěch nemnoha kšeftařů s vybranými energetickými zdroji.

pp

Čtěte ZDE: Otevřeně proti občanům ČR: Síkela v Bruselu horoval pro Pekarové svetry. Začíná pod tlakem ožebračovaných vláda couvat? Obavy z povstání ve státech EU sílí. A co u nás? Začne v sobotu na Václaváku revoluce?

Kupujme od Putina!

Za drahou elektřinu je odpovědna naše vláda, která se sklonila před bruselskou politikou úmyslného zdražování levně vyrobené energie. Řešení je ve zrušení emisních povolenek, zrušení spotřební daně na uhlí, zemní plyn, elektřinu a snížení spotřební daně na pohonné hmoty.

Stát jako většinový vlastník ČEZ může prosadit prodej elektřiny občanům a podnikatelům s rozumnou marží a přiměřeným ziskem. Navýšení ceny o tisíce procent je nemravné. Opusťme systém energetické burzy a nakupujme nejlevnější zemní plyn přímo od výrobců bez ideologie. Bude-li nejlevnější americký plyn, kupujme jej za dolary. Bude-li levnější ruský plyn, kupujme jej za rubly.

Ministr Síkela se pohrdavě vyjádřil o Maďarsku, které si zajistilo levný plyn z Ruska bez překupníků. Podle Síkely se s maďarským ministrem v Bruselu nikdo nebaví. Ale to je lidem jedno. Pro Síkelu je důležitější, aby se s ním v Bruselu bavili. Pro maďarského ministra je důležitější, aby zajistil levný plyn pro maďarské občany a podniky.

Čtěte ZDE: Vláda nám utahuje smyčku kolem krku: Astronomické ceny energií speciálně pro Česko. Že by Putin? Ne, Fiala! Už i to Bulharsko dostalo rozum. A vraždit oponenty je OK? Společně proti vládě bruselských kolaborantů! Kdy? Teď!

Nemravná výroba milionářů vše vysvětluje

Akciová společnost ČEZ kontrolovaná státem, který vlastní asi 70 % akcí, vykazuje znaky státu ve státě. Má obrovskou ekonomickou moc, když vlastní původně státem vybudované atomové i další elektrárny. Pokud by byl ČEZ skutečně pod státní kontrolou, pak by členové jeho orgánů museli hájit zájmy státu jako většinového akcionáře-vlastníka. A zdrojem moci ve státě je podle ústavy lid. To, že ČEZ vyrábí levně energii v řádu stovek korun za MWh, ale lidé a podnikatelé ji kupují tisíckrát dráže, dokazuje, že stát, který má hájit zájmy svých občanů, ČEZ nekontroluje.

Obrovské příjmy manažerů ČEZu jsou toho důkazem. Bohatství bývalého předsedy představenstva ČEZ miliardáře Martina Romana je vázáno především na jeho působení v ČEZu. To, že zástupci státu v obchodních společnostech mají zisky přesahující x-násobně plat prezidenta i předsedy vlády, ukazuje mediální spory o platy poslanců či soudců jako kamufláž nemravných příjmů manažerů státem kontrolovaných společností.

pp

Čtěte ZDE: Máme právo na odpor proti politice bídy a války: Musíme bojovat za cizí zájmy? Válečnický ryk našich vládních politiků. Odmítněme protiruské sankce. Ústava připouští pouze obranou válku. Braňme se, dokud je čas!

Vláda neřídí ČEZ - ale naopak

Vlády místo toho, aby řídily ČEZ, se spíše jím nechávají řídit. Při sledování činnosti ČEZu si nemyslím, že zástupci vlády v orgánech ČEZu jednají v zájmu občanů této země. Proto vítám, že SPD navrhla zákon o zástupcích státu v obchodních korporacích, který by přísně zavázal zástupce státu v obchodních společnostech jednat v zájmu státu. Vláda Petra Fialy s návrhem zákona nesouhlasí, očividně situaci napravit nechce.

Mocné ekonomické subjekty vždy budou chtít pro své zastřené zájmy ovládnout stát. Považuji vytvoření ČEZ bez účinné státní kontroly za chybu. Jeho moc je obrovská a není loajální k občanům České republiky. Pokud nechceme být ČEZskou republikou, je správné rozdělit jej, aby každá atomová i velké klasické elektrárny byly samostatným státním podnikem či státem ovládanou akciovou společností, které by nebyly propojeny personálně. To zprůhlední hospodaření elektráren a stát nad nimi získá skutečnou kontrolu.

Zdroj.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

Zelená Chiméra: Západ v zajetí kultu smrti. Klimatický program jako zbraň hromadného ničení. Vše pojistí pakt NATO. Infrastruktura odsouzená ke kolapsu? Plán nulových emisí CO2 bude splněn – nikdo nepřežije

Zelená Chiméra: Západ v zajetí kultu smrti. Klimatický program jako zbraň hromadného ničení....

Dopis amerických zpravodajců Bidenovi: Vaši poradci jsou nekompetentní, nebo vám záměrně lžou. Nic nového. Už to tu bylo nejednou. Také dodávky tanků jsou nesmysl. Porážka Ruska na Ukrajině není možná. Chcete jadernou válku?

Dopis amerických zpravodajců Bidenovi: Vaši poradci jsou nekompetentní, nebo vám záměrně...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky