Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Vojenský expert: Moskva se na Ukrajině úspěšně trénuje na invazi NATO. Tajný cíl: Kódy a naváděcí systémy. HIMARS vydal svá tajemství. Putin už získal i šifrovací kódy satelitů GPS. Takže to hlavní skončeno?

Vojenský expert: Moskva se na Ukrajině úspěšně trénuje na invazi NATO. Tajný cíl: Kódy a naváděcí systémy. HIMARS vydal svá tajemství. Putin už získal i šifrovací kódy satelitů GPS. Takže to hlavní skončeno?

7. 9. 2022

Tisk článku

Oksana Volginová přináší informace rumunského vojenského experta Valentina Vasilesca, který vysvětluje, že nikoli vedlejším cílem v boji Ruka se státy NATO na Ukrajině bylo získání dat z ukořistěných západních zbraní - což se podařilo tak dokonale, že Moskva vlastně již svých tajných cílů dosáhla

Moskva splnila svůj hlavní úkol v konfrontaci se Západem. Tento názor vyslovil vojenský expert, bývalý pilot Valentin Vasilescu. Rumunský expert poznamenal, že Ukrajina se stala místem boje mezi Ruskem a Západem a v rámci této konfrontace Moskva splnila svůj tajný úkol. „Zelenskyj ještě stále nepochopil, o co Putinovi jde, a proto neví, že Putin již dosáhl většiny svých cílů,“ řekl Vasilescu.

Příprava na invazi NATO

V prosinci 2021 Putin požadoval od Washingtonu bezpečnostní záruky v souvislosti s pokračujícím postupem NATO směrem k ruským hranicím. Nedostal je, což znamenalo, že Rusko dříve nebo později bude muset čelit invazi NATO.

pp

Čtěte ZDE: Kyjev chce za každou cenu zabránit inspekci OSN: Junta nasadila výsadkáře i teroristická komanda. Svět nesmí znát pravdu. Tzv. ofenziva u Chersonu stála téměř 2000 životů elitních "SS". Zima dá klamané veřejnosti tvrdou odpověď...

K odražení invaze sil Severoatlantické aliance by se podle Vasilesca musely ruské ozbrojené síly  spoléhat především na pozemní síly. V tomto ohledu Rusko (navzdory opačnému tvrzení západní propagandy) nemá žádné problémy. Armáda je dobře vycvičená a ruská obrněná vozidla jsou odolná a dobře chráněná. V mnoha ohledech dokonce předčí západní vozidla, navíc je země v případě potřeby připravena kdykoli zavést sériovou výrobu.

Problémem by nebyla ani palebná síla, protože ruský chemický průmysl vyrábí špičkové vysoce specifické impulzní složky používané pro munici pěchoty, dělostřelecké granáty, MLRS a střely země-země.

pp

Čtěte ZDE: Skončil zástupný konflikt: Začala válka mezi NATO a Ruskem. USA operují již i na ruském území. Přejí si jadernou odpověď. Hlavní města Západu už brzy smetena z povrchu? Včera nemyslitelná 3. světová válka je již na dohled

Jak získat naváděcí systémy raket NATO

„Ruské pozemní síly převyšují NATO v počtu palebných bodů, zejména v oblasti velkorážních, více než 152 mm,“ říká rumunský vojenský expert. Ruské zbraně jsou ale podle jeho slov přesností horší než ty, kterými disponuje NATO. Američané používají projektily naváděné GPS, které se snáze používají a hůře potlačují. USA přitom stejný naváděcí systém používají u mnoha střel a raket, jako jsou Excalibur, MLRS a ATACMS HIMARS.

Rusko potřebovalo odhalit tajemství tohoto naváděcího systému, aby takové střely úspěšně zneškodnilo. „Jak mohlo Rusko získat informace o vyspělých technologiích pozemních sil NATO, způsobech jejich bojového použití a také najít a otestovat protijed pro každou z nich, aniž by vyvolalo konfrontaci s NATO? Uhádli jste!“ konstatuje Vasilescu.

pp

Čtěte ZDE: Kyjevské propagandistické lži dostávají rozměr dadaismu: Rusové v Záporožské elektrárně prý bombardují sami na sebe. Úder hypersonických raket Kinžál na srdce velitelství HIMARS. Obranné linie u Slavjansku se hroutí

Testování

Expert se domnívá, že ruské vojenské vedení předpokládalo, že Západ pomůže Ukrajině výcvikem vojenského personálu a poskytnutím moderních zbraní, jejichž přesné naváděcí komponenty Rusko nutně potřebovalo otestovat. Moskva zároveň pochopila, že možnosti států NATO jsou omezené a pro potřeby kyjevské armády nebudou schopny poslat takové množství zbraní, aby se to stalo pro Rusko problémem a znesnadnilo provedení speciální operace.

„Rusko si vyzkoušelo obranu proti západním zbraním nikoli na cvičišti, ale v reálných bojových podmínkách,“ říká Vasilescu a vysvětluje, že ozbrojené síly RF vypracovaly plán na studium některých typů naváděných zbraní NATO namířených na Rusko. Úkolem také podle rumunského experta nebylo udeřit na západní techniku po jejím vstupu na Ukrajinu, ale neustále ze vzduchu sledovat trasy jejího předpokládaného použití. Odborníci z Ruské federace byli schopni analyzovat západní zbraně zabavené Ukrajincům.

pp

Čtěte ZDE: Soudný den se blíží: Americký HIMARS v ruských rukách. Lavrov: Je třeba osvobodit celý východ Ukrajiny. Povede pád Slavjansku k omezení západní pomoci? Zelenský jde zvolna ke dnu. Co si urve Polsko a Rumunsko?

Zničené sovětské zbraně museli Ukrajinci nahradit západními

Aby ozbrojené síly RF mohly dosáhnout svého cíle, nejprve zneškodnily sovětské zbraně v arzenálu Ukrajiny. Výzbrojí ze sovětské éry ovšem disponovaly i další bývalé komunistické státy, které jsou nyní připojené k západnímu táboru. Tyto státy poslaly svou výzbroj ozbrojeným silám Ukrajiny, ale i ta byla okamžitě zničena ruskou stranou. Po deaktivaci vzorků sovětského vojenského průmyslu pak země NATO musely dodat své vysoce přesné zbraně. A přesně to Moskva potřebovala.

„Součástí tohoto scénáře byla neutralizace významné části ukrajinského letectva, radarů leteckého průzkumu a protiletadlových baterií PVO hned v prvních dnech speciální operace. V souvislosti s tím státy NATO jako náhradu poslaly Ukrajině přenosné protiletadlové raketové systémy FIM-92 Stinger a MISTRAL, radary AN/MPQ-64 Sentinel a antiradarové střely AGM-88 HARM,“ říká vojenský expert.

pp

Čtěte ZDE: Válka s Ruskem: Na otevřený konflikt nemají Spojené státy včetně zemí NATO. Už i pokus "do posledního Ukrajince" ztrácí příznivce. Nikoli čísla, ale realita. Expertní závěr: V přímém střetu Rusko rychle vyhraje. Fiala ale dál bubnuje...

Šifrovací kódy satelitů GPS

Podle Vasilesca měla ruská strana zájem o gyroskopicky stabilizované GPS zařízení houfnic M777 a také o naváděcí hlavice protitankových střel NLAW a FGM-148 Javelin. Nejžádanější trofejí ale byla raketa M31 GMLRS, která má stejnou část jako taktická raketa ATACMS nebo řízená dělostřelecká střela Excalibur. Rusko do té doby nemělo šifrovací kódy pro přístup k vojenské složce satelitů GPS.

„29. srpna našli Rusové nevybuchlou střelu HIMARS s neporušeným naváděcím prvkem a spojili ho s americkým satelitem v síti GPS. Získali tak frekvenční a modulační charakteristiky, které umožňují přístup k satelitu, ale také i model zakódovaný pro přenos GPS souřadnic satelitu. Od této chvíle mohou Rusové detekovat jakýkoli požadavek GPS souřadnic a namísto satelitního signálu syntetizovat silnější signál, aby odklonili raketu a nasměrovali ji na cíl,“ vysvětluje technickou stránku problému bývalý pilot.

pp

Čtete ZDE: Pět měsíců, které prozradily skutečný stav: USA a jeho křoví zvané NATO na válku s Ruskem nemá. Západ Ukrajinci pohrdá stejně jako Rusy. Moskva teď nepříteli zvedne "práh bolesti". Zatím ekonomicky. A donutí-li ji, pak...

Obrana v případě invaze NATO

Přístup k těmto informacím je pro Moskvu zásadně důležitý, protože satelity a průzkumná letadla NATO neustále hlídkují v severozápadní části Černého moře a přenášejí všechny pohyby ruských jednotek po tajné linii. Nyní tyto informace poskytují ukrajinským silám, ale stejný datový spoj bude použit v případě invaze Aliance do Ruska. Proto je pro Moskvu nesmírně důležité studovat jeho strukturu a dekódování charakteristik rádiového signálu.

Údaje získané studiem a zachycením západních zbraní, které působí na Ukrajině, pomohou nebo již pomohly ozbrojeným silám RF získat neocenitelné informace.

Rusko tak na Ukrajině fakticky již dosáhlo svého hlavního tajného cíle.

Zdroj.

Upozorňujeme, že dnes po 18. hodině odvysílá PPTV rozhovor Petra Hájka s hvězdou nedělní stotisícové protivládní demonstrace Jindřichem Rajchlem. Nenechte si ujít!

pp
Tagy článku

Doporučujeme

Rusové, Evropané i Američané mají stejného nepřítele: Globální satanismus. Trump a Carlson jako tým do ringu. Vrací se na scénu i Steve Bannon? Donald už sestavuje budoucí vládní tým. Blíží se v USA výbuch ohnivé bouře?

Rusové, Evropané i Američané mají stejného nepřítele: Globální satanismus. Trump a Carlson...

Rozdělený Heartland: Civilizace moře se pokouší obklíčit Světový ostrov. Moskva centrum multipolárního světa? Svět odmítl americkou dominanci. Evropské, čínské, hispánské i islámské srdce? Trump pochopil, že konec dějin nehrozí

Rozdělený Heartland: Civilizace moře se pokouší obklíčit Světový ostrov. Moskva centrum...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky