Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Kovaní liberální demokraté versus lid z Václaváku: Tupá nenávist k Rusku a Putinovi je už diagnóza. Jak široká je platforma hnutí odporu? Každý se jistě nemusí líbit každému. Co vlastně chceme a co nechceme?

Kovaní "liberální demokraté" versus lid z Václaváku: Tupá nenávist k Rusku a Putinovi je už diagnóza. Jak široká je platforma hnutí odporu? Každý se jistě nemusí líbit každému. Co vlastně chceme a co nechceme?

8. 9. 2022

Tisk článku

Jindřich Kulhavý se nad šancemi "hnutí odporu" vyjádřeného zatím nejsilněji sobotní demonstrací zamýšlí z trochu jiného úhlu, a žasne nad mírou nenávisti (v jiných případech přece "zakázané", ba trestné), kterou hystericky produkují "obránci" vládní pětikolky a jejich sorosovská médiia

Dny po sobotní demonstraci začínají zaujímat zvláštní ráz. Vládní koalice prská síru kolem sebe a místo uznání vlastních chyb a přiznání se k zaostání za vývojem se buší do prsou, co dosud dokázala. A je toho vcelku dost. Máme nejvyšší inflaci, nejdražší energie, pohonné hmoty a paliva, ceny potravin dosahují absurdních úrovní, krachují firmy a soukromníci.

Ještě se nezačalo ochlazovat, ale už nyní víme, že zima bude pro mnohé krutá a devastační. A to jí předchází zanedlouho začínající podzim. Fiala ve svých výrocích vzpomíná na nicnedělání Babišovy vlády, neustále vyzdvihuje potřebu být si v EU navzájem solidární a omílá teorie o tom, jak především Němci na nás budou myslet.

pp

Čtěte ZDE: Nepodvolení hlasitě promluvili: Stotisícové shromáždění dalo jasný „signál“: Vracíme úder! Tuhle energii již nepůjde zastavit. Štěpánův Fiala. Jedna chvilka stačila. Pozdě na zpátečku. Bereme si svou zemi zpět!

Slepá nenávist

Nenávist k Rusku a Putinovi už začala být chorobnou. Mantru války proti němu opakují ,,hvězdy“ současné politické scény stále dokola, přičemž jejich argumenty mají k realitě velmi daleko. Od hloupých Pekarové Adamové či Richterové, agresivní Černochové a několika zapšklých mladých Pirátů prošlých ideologicky naladěným školstvím, například od Michálka, Peksy či Lipavského, nečekáme žádné zázraky, ale když i tituly ověnčený předseda vlády Fiala lže, až se mu od úst práší, a navíc nic z toho, co řekne, není podloženo výsledky, je s podivem, že mají stále dost zastánců z řad mladší generace neschopné rozpoznat rozdíl mezi Sovětským svazem, Ruskou federací a potažmo i Spojenými státy.

Dále tu máme starší výrazně protikomunistické matadory, pro které ruština rovná se diktatura proletariátu a marxistů. Trochu zaspali v době, těžko tedy chápou, že Ukrajina je zčásti profašistickou a silně nacionalistickou zemí, ve které byli Rusové, ač historicky jsoucí mnohem déle na části území původní obyvatelé, tvrdě terorizováni. A neplatí to jen pro východ Ukrajiny. Nechuť vnímat reálnou situaci doplňují o zkušenosti z let před rokem 1989 a jinudy, než nenávistí, cesta nevede.

pp

Čtěte ZDE: Hvězda šokující sobotní demonstrace: Hrůza, kterou nám Fialova vláda připravila, tu vůbec nemusela být. Máme experty a jsme připraveni změnit to během několika týdnů. Rozvrat naší země prostě nesmíme dovolit

Stoka "liberálních demokratů" se otevřela naplno

Velkou škodnou jsou média. Veřejnoprávní jsou prošpikována sorosovsko - proamerickou ideologií. A kde nemá prsty tento reálně odporný ,,lidumil“, jsou v popředí zájmy EU. Jak víme, EU je de facto Německo s Francií na hradu, zbytkem bývalých zemí Západu v podhradí a s exzeměmi z RVHP ve vodním příkopu. Někomu to tak vyhovuje, jiným ne. Jisté je, že po sobotní demonstraci se k ní samotné museli vyjádřit všichni zastánci Pětikoalice, takže i takoví exoti, jakými jsou Šafr, Tuna, Moláček, Pribáň, P.Novotný, principál Hrušínský a plno dalších, kteří si neodpustili své urážlivé projevy.

V nich by účastníky i organizátory dali nejradši popravit, vyhostit či vyčlenit ze společnosti. Demokracie tak nabývá jiných podob, než bychom si všichni 33 let po pádu komunismu představovali. Je zajímavé, že ti největší demokrati a liberálové mají tyto sklony. U některých je to dáno hloupostí, u jiných ideologickou zarputilostí a u dalších naprostou nevědomostí. Nakonec jsou tu klasičtí provokatéři. Ani jeden z nich však odvahu prohlásit své výmysly před davem lidí nemá, kritizují jen pomocí často trapných, jindy nebezpečných médií. Takové Forum24 je skutečné bahno, ke kterému musí obdivně vzhlížet i Česká televize.

pp

Čtěte ZDE: Profesionální a pravdivá novinařina na scéně: Putinovi pohůnci za mřížemi. Kremrole to konečně schytaly. Odporné ideo-zločiny. Občanka Rtuťová v akci. Sláva Rakušanově policii a Fialově svobodě! Staví chrám bratrské doby!

Půjde to bez peněz?

Bohužel ne vše čisté je i na druhém břehu. Organizátoři demonstrace trochu podcenili výběr lidí na podiu. Chtěli nabídnout širokou platformu, zároveň existují jisté konkurenční tlaky, a ne každý se může líbit všem. Daleko horší jsou pokusy rozvrátit opoziční scénu zevnitř, tedy nedostatečně docenění (dle svého názoru) manipuluji s řadami svých naslouchačů a vytváří nepříliš pozitivní atmosféru.

Nakolik byla Janečkova účast v zákulisí demonstrace plánovaná, o tom lze polemizovat, ale dalo to podnět k mnoha dalším spekulacím. Na druhou stranu je třeba říct, že pořádání demonstrace, jakákoliv snaha něco řešit politikou a získávání potencionálních voličů stojí plno peněz, bez nichž se prostě ničeho mimo videí z aut pouštěných na sociálních sítích nedosáhne.

Čtěte ZDE: Vláda nám utahuje smyčku kolem krku: Astronomické ceny energií speciálně pro Česko. Že by Putin? Ne, Fiala! Už i to Bulharsko dostalo rozum. A vraždit oponenty je OK? Společně proti vládě bruselských kolaborantů! Kdy? Teď!

Co vlastně chceme (a nechceme)?

Rozvrátit odpůrce vlády, Babiše, očkování a čehokoliv škodlivého dalšího je velmi snadné. Dát národ dohromady složité, nemožné, a přesto v důsledku nákladné. Tedy pokud nemáte k dispozici média jdoucí vám na ruku. Právě toto by si měl každý kritik demonstrace z řad těch, kteří už odmítají snášet vše, co nám předešlá i současná vlády prováděly, a nadále v tom pokračují, rozmyslet, co vlastně chce.

A všichni ti pseudolídři, kteří mají ambice být slavnými, také. Jistě, každý, kdo se dostane do vrcholné politiky, se může změnit k horšímu, může zklamat. Ale když nic neriskneme a nezkusíme, budou všichni ti Šafrové, Fialové, Pekarové Adamové, Rakušané či Greendealisté, liberálové a další jim podobní spokojeni. A to přeci nechceme.

Zdroj.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

Náhradní mateřství: Obchod s dětmi je posvěcený Pětikolkou. Lidovci opět tvární a slizcí. Pokrokové obcházení zákona je u nás už na denním pořádku. Společenský úpadek v přímém přenosu. Zničit rodinu. Rakušan si to už ohlídá

Náhradní mateřství: Obchod s dětmi je posvěcený Pětikolkou. Lidovci opět tvární a slizcí....

Západ prohrává: USA tlačí na Kyjev, aby se vzdal. I britský generál Sir Richard Barrons věští porážku. Podle CIA už není čas a Kyjev by měl válku ukončit. Na mobilizaci nejsou peníze. Blíží se konec ukrajinského dobrodružství Západu?

Západ prohrává: USA tlačí na Kyjev, aby se vzdal. I britský generál Sir Richard Barrons...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky