Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Fiala na scéně Naděždy Nikolajevny: Drze a hloupě. Řeč těla plastové loutky. Co nesměla vyslovit? Lži jako norma. Už nudí i slepé a hluché. Kdy výjimečný stav? Pohřeb, nebo válečný summit? Poslední volby

Fiala na scéně Naděždy Nikolajevny: Drze a hloupě. Řeč těla plastové loutky. Co nesměla vyslovit? Lži jako norma. Už nudí i slepé a hluché. Kdy výjimečný stav? Pohřeb, nebo válečný summit? Poslední volby

19. 9. 2022

Tisk článku

Protiproud TV uvádí komentář Petr Hájka, jenž (se sebezapřením) sledoval vystoupení předsedy vlády, a nakonec nelitoval, protože si všiml důležitého momentu, který ostatním zjevně unikl

Pokud si chcete video pustit na celou obrazovku, klikněte vlevo dole na logo YouTube, a poté na čtvercový symbol v pravém dolním rohu.

Pokud by došlo k znepřístupnění videa na použité platformě YouTube, ZDE je jeho alternativní umístění

Všechna videa PPTV naleznete ZDE.

Drzý a hloupý

Nikoli však zbytečný, jak soudí o Fialově nedělní exhibici na všech televizních kanálech současně i někteří mainstreamoví komentátoři. Jen ti drzí a hloupí mezi nimi se jej snaží obhajovat. Střízlivější mají za to, že je zbytečné se těmi frázemi plastové figuríny v křesle předsedy vlády vůbec zabývat. Spíš rychle zapomenout. A raději soudruha ukazovat, jak pěkně zapadá mezi soudruhy loutkovodiče – pohlaváry a organizátory hroutícího se Západu – v již zcela absurdním nekonečném seriálu pohřebních obřadů za britskou panovnici.

Tak to ale není. V několika směrech šlo totiž rovněž o unikátní příležitost, jak lépe porozumět i pozadí pohřbu, který nám v nekonečném seriálu lží místní zatupující protektoři z Bruselu a z Washingtonu chystají. A to za pár slov přece jen stojí.

Řeč těla

Drzý a hloupý byl obsah. Fiala, jako jeho nosič, však prozradil víc než slova, jež mu napsali. Kdyby doba a situace nebyly tak tragické, šlo by kouzlem nechtěného v podstatě o komické číslo: Amatér, jenž šmírácky předstírá roli, se stal sám svou vlastní karikaturou. S očima zoufale upřenýma na čtečku, kde má i pokyny pro komické pohyby rukama. Živá loutka na vpravdě symbolické scéně.

Řeč strnulého těla se totiž odehrávala v ponurém příšeří vládní vily, jež všude nese stopy naší první První dámy – Naděždy Nikolajevny, ruské manželky premiéra Karla Kramáře. Mimochodem vzali se – kde jinde než – na ruském Krymu, jenž teprve po více než půl století prohlásil sovětský Ukrajinec Nikita Chruščov za součást své domoviny.

A příznačné také je, že vláda vedená Kramářem, padla už ani ne po roce své existence. Jako by se to všechno promítlo do výkonu mizerného herce, jenž neuměle předstírá, že vede vládu národní zkázy – ale ve skutečnosti je jen převodní pákou německých a amerických zájmů – a neumí to skrýt.

Čtěte ZDE: Po demonstraci: Fialova vláda se bojí lidí. Důvodně. Svázala nás s německým zeleným šílenstvím. S Ruskem jedná jako smyslů zbavená. Drzý kancléř řečnil v Karolinu. Fiala už raději jezdí do regionů inkognito. Ví zřejmě proč

Všechno a nic

Jen v tomto smyslu je možné věnovat se drzému a hloupému obsahu. Je totiž nejen drzost ale zcela zjevná hloupost uzsurpovat si pět dní před volbami protizákonně „povinný“ televizní prostor v hlavním čase – a pouze v něm zopakovat tytéž lži, které má už veřejnost dávno prokouknuté. Lži tak flagrantní, že je už neumí skrývat ani režimní média.

Tvrdit lidem do očí, že vláda proti likvidaci jejich financí skrze uměle vyšponované ceny energií něco udělala, není než sprostá drzost. Každý ví, že ono „zastropování“ cen je zcela formální – a tedy neúčinné. Že je nejméně čtyřikrát vyšší než třeba na srovnatelném Slovensku, o dalších zemích s úplně jinými platy většiny občanů ani nemluvě.

Především však toto zastropování, které zase zaplatíme všichni, protože vláda pouze předá desítky miliard z našich daní energetickým „šmejdům“, aby jim doplatila rozdíl, vůbec nebylo nutné. Stačilo vzít do ruky svých sedmdesát procent v ČEZu. A donutit jej, aby produkci levné elektřiny dodával našim občanům přímo – bez kolečka přes německou burzu, kde se v mžiku astronomicky zdraží.

Anebo (jako na Slovensku, kde zdaleka tak silnou pozici stát u producentů elektřiny nemá) prostě vyjednat, že pro nás bude dodávat proud za normální ceny sám – a teprve přebytky vyvážet na burzu. Jinak je zdaní tak, že si takzvaní malí akcionáři – převážně z USA a západní Evropy – na svých dividendách po dlouhá léta ani neškrtnou.

Hlavní je válka

Obdobně u plynu – jak na stotisícové demonstraci v Praze navrhovali na slovo vzatí experti z Rajchlova PRO: Umožnit našim obchodníkům vyjednat s Ruskem vlastní dodávky levného plynu – jako mají třeba Maďaři. Nejenže v tom vláda nehnula prstem, ale ani na tuto nabídku nereagovala.

Místo toho navlékne plastovou loutku do premiérského mundůru, a dá mu do čtečky text, jenž se občanům z příšeří Kramářovy vily obscénně vysmívá.

Proč si to může pár dnů před volbami dovolit? Nabízí se jediné vysvětlení: Vlastně jí o výsledek komunálních a senátních voleb ani moc nejde. Fialova figurína totiž nehovořila k těm, kteří jsou zoufalí, a vyrážejí na protestní demonstrace do ulic a na náměstí. Mířila pouze k vlastním slepým a hluchým voličům. Bez ohledu na to, jestli jsou ještě ve stejném počtu jako byli před rokem při všeobecných volbách, nebo mezitím v hrůze „emigrovali“ k Okamurovi, Babišovi, Rajchlovi nebo k Majerové. Ani o ty jim totiž nejde.

Čtěte ZDE: Smějou se nám do očí: Zastropování? Budeme platit čtyřnásobek loňských cen! Bez ruského plynu? Vyloučeno! Zisky z naší elektřiny dotujeme Německo. Z vody Francii. Jak dlouho ještě? S kým z katastrofy?

To jediné srozumitelné vysvětlení směřuje k další Fialově lži: Že zhroucení energetického trhu zavinil zločinec Putin. Nikoli šílenství "Zeleného údělu“ diktovaného z Bruselu, po němž začali padat naši dodavatelé energií dávno před prvním výstřelem na Ukrajině.

Vladimír Putin je to hlavní téma nedokonale maskované pod veteší frází dobře placených autorů Fialových slov.

Pohřeb, nebo válečný summit?

Na Ukrajině totiž nastává velmi nebezpečný „pohyb“ – jak jsme na to upozornili v dnešním poledním textu, který velmi doporučuji přečíst. Spojené státy pod značkou NATO fakticky otevřeně vstoupily do konfliktu. Ten může tak těsně před zimou nabrat úplně jinou „kvalitu“. A vzhledem k tomu, co zastupující říšský protektor Fiala a jeho rozhrkaná pětikolka dosud udělali, do čeho nás zatáhli, můžeme být jedním z prvních cílů, pokud se konflikt rozšíří.

Je proto na místě se ptát, proč tak naléhavě spěchal Fiala – s předstihem – na obludný pohřeb britské královny, kam se sjeli všichni papaláši ze zemí NATO. Proč právě ve chvíli, kdy už odletěl do Londýna, zněl z obrazovek jeho „výjimečný projev“, na nějž má ze zákona nárok v podstatě pouze za blížící se války?

Jde o pohřeb, nebo o válečný summit? Jaké instrukce si od svých loutkovodičů přiveze zpět? Nemohl si právě proto dovolit, aby drze a hloupě vstoupil do našich brzy již prochladlých bytů se svým operetním číslem? Nejsou mu právě proto už jakékoliv volby vlastně ukradené?

Čtěte ZDE: Volby přesně za týden: Jsou klíčové? Nebo platí "Twainova břitva"? Podaří se Fialovým hrdlořezům udržet palebná hnízda? Vrátí milión podvedených úder falešnému systému? Koho volit? Máme doporučení!

Poslední?

Nám by však být neměly. On totiž žádný plán nikdy nevyjde. O plánu na dobytí Ruska – jak vědí všichni, kdo se o to v historii neúspěšně pokusili – to platí právě tak.

Proto, jestli nějak můžeme dát najevo, co si o zatažení tisíciletého českého státu do války proti Rusku myslíme – pak jsou to právě nadcházející volby. Soudím, že tak rychlí nejsou, aby je na poslední chvíli ještě zrušili – třeba vyhlášením válečného výjimečného stavu.

Možná je to však poslední příležitost, jak hlasováním něco podstatného říci. Mysleme na to koncem tohoto týdne – a pak o týden později při stejně důležitém druhém kole senátních voleb – k nimž se v protiproudní televizi ještě ve středu vrátíme.

Kdo ví, nejsou-li to na dlouho naše poslední volební víkendy.
Tagy článku

Doporučujeme

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války je zločin. Vyznamenat Clintona? Nechutné! Kdy vystoupit z NATO? Udělali z ČR překupníka zbraní. Lejnová patří za mříže. EU je zločinecká organizace. Uvidíme se na Václaváku?

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války...

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí - to my jemu. Myš, která řve ze Strakovky i z Hradu. Udělali z nás fialový terč. Pokud bojovat - tak s nimi! Chcete umírat za NATO?

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky