Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Lži o konferenci v Džiddě: Washington dostal diplomatický výprask. Putin nepřišel, neviděl - přesto zvítězil. Kyjev už netrvá na stažení ruských vojsk? Čína, Afrika a Jižní Amerika na ruské straně. Korejské řešení na dohled?

Lži o konferenci v Džiddě: Washington dostal diplomatický výprask. Putin nepřišel, neviděl - přesto zvítězil. Kyjev už netrvá na stažení ruských vojsk? Čína, Afrika a Jižní Amerika na ruské straně. Korejské řešení na dohled?

8. 8. 2023

Tisk článku

Michal Svatoš analyzuje výsledky jednání v Saudské Arábii o válce USA proti Rusku na Ukrajině, které chtěl Západ vydávat za "mírovou konferenci", a konstatuje, že navzdory obvyklé palbě mediálních dezinformací je Moskva, ač ji nepozvali, jednoznačným vítězem summitu v Džiddě

Caesar vstoupil do dějin nesmrtelným výrokem Veni, vidi, vici!, kterým římskému Senátu oznámil své bleskurychlé vítězství v bitvě u Zely. Putin by mohl po víkendové "mírové konferenci" v Džiddě, kam nebylo Rusko pozváno, vejít do dějin touto stručnou zprávou ruské Dumě: Ani jsem tam jít nemusel, abych zase zvítězil.

pp

Porážka washingtonských jestřábů

Konference v Saudské Arábii totiž skončila ostudnou porážkou hlavních washingtonských jestřábů Victorie Nulandové i Jeremiáše Sullivana, kteří západní vyjednávače vedli. Západ obdržel na konferenci takový diplomatický výprask, že všechna korporátní média musela začít na povel podle jednotného konceptu vytrubovat do světa dezinformace o velkém vítězství Západu nad Ruskem. Podívejme se proto trochu blíž na to, k čemu tak důležitému v Džiddě o víkendu došlo, že to západním politikům a médiím stojí za takový humbuk.

Západní i česká média tvrdí, že schůzka v Džiddě přinesla zásadní výsledek: Územní celistvost Ukrajiny je prý základním předpokladem pro každý mírový plán a případná jednání. A tvrdí, že tento výsledek rozzuřil Rusko, protože ho údajně schválila i Čína a země Afriky a Jižní Ameriky.

Jenže Čína nic takového nepotvrdila. Naopak o jednání zveřejnila na platformě ÚV KS-Číny, která je primárně určená pro šíření názorů čínských komunistů do zahraničí, že v Džiddě byl pouze položen základ pro další kola jednání, která mají vést k míru. A že konflikt na Ukrajině je primárně konfliktem mezi NATO a Ruskem - a mírové vyjednání musí probíhat právě v těchto intencích.

V diplomacii se často dalekosáhlé záměry skrývají pod jemnými výrazy. A pokud jim porozumíme, pak Rusko prosadilo své pojetí budoucích mírových rozhovorů.

pp

Čtěte ZDE: Západ jde od válu: BRICS - noční můra USA a jejich evropských vazalů. Platby bez dolaru? Jako potopit yankeeům námořnictvo. Summit bez Putina? Bude přítomen v přímém přenosu. Svět už Západu nevěří. A přestává se bát

Obrat směrem k ruským zájmům?

Washingtonský WSJ informoval (ani to jsme se z našich médií nesměli dozvědět), že na rozhovorech v Džiddě ukrajinská delegace poprvé netrvala na bezpodmínečném stažení ruských vojsk z okupovaného území, jako nezbytné podmínce pro zahájení mírových jednání. Tato tzv. Zelenského podmínka dosud všechna mírová jednání znemožňovala.

Jakmile totiž dojde k zahájení mírových rozhovorů a ruské jednotky budou na obsazeném území, historie učí, že se už nikdy nestáhnou. A konflikt zamrzne jako v Koreji, kde je stále mezi oběma státy pouze příměří, a ne mír. Což ale současně znamená, že Ukrajina nikdy nebude moci vstoupit do NATO, protože USA, Francie, Británie a Německo rozhodně nebudou riskovat jaderný konflikt s Ruskem kvůli Ukrajině.

Západní média rovněž tvrdí, že schůzka přinesla základní shodu: Jakékoli mírové vyjednávání nemůže ignorovat ukrajinskou územní celistvost. Jak na to přišly? Tato teze jednak není obsažena v prohlášení z konference, jednak Čína a země Afriky a Jižní Ameriky pouze ústně zopakovaly standardní stanovisko, že ve svém jednání zachovávají princip územní celistvosti podle Charty OSN (Článek 2, odstavec 4. Všichni členové se vystříhají ve svých mezinárodních stycích hrozby silou nebo použití síly jak proti územní celistvosti nebo politické nezávislosti kteréhokoli státu, tak jakýmkoli jiným). Což pouze znamená, že ony samy nebudou nikomu zabírat území.

pp

Čtěte ZDE: Putin nakreslil nové hranice Ukrajiny: Biden hledá cestu ze slepé uličky. Otázka porážky Kyjeva je jen otázkou času. Úvahy Washingtonu na ukončení konfliktu. Západní Ukrajina jako dárek Američanů Varšavě za věrné služby?

Čína se usmívá, ostatním je to buřt

Čína se dokonce ve svém prohlášení určeném pro světovou veřejnost absolutně zdržela jakéhokoli použití termínu “územní celistvost”. Pouze operovala s termíny jako “potřeba míru”, a “zamezení civilním obětem.” Z jednání konference, tak jasně vyplývá, že většině zemí Afriky, Jižní Ameriky a Asie, které se konference účastnily, je “úplně buřt”, o kolik území Kyjev přijde, pouze to nebudou veřejně oslavovat.

Česká média a různí experti zase tvrdili, že účast Číny na konferenci znamená, že Rusko je stále více izolované. Jak na to přišli? Nadále přece platí, že základem čínské politiky je stále trvat na okamžitém zastavení palby - ale současně okamžitém zrušení všech sankcí uvalených na Rusko, a okamžitém zahájení mírových rozhovorů, bez toho, že by Rusko stáhlo své jednotky.

Základním motivem Číny, která na konferenci vyslala svého hlavního představitele pro tzv. Eurasii Li Hiu, je využít této příležitosti k získání nadvlády nad zeměmi tzv. globálního jihu. Ti údajně zasvěcení západní experti by si měli občas přečíst publikace, které do světa vypouští Oddělení propagandy Ústředního výboru KS Číny. Například 4 dny starý článek o skvělém rozkvětu tzv. Velké Eurasie, která zahrnuje prostor od Ukrajiny až po Čínu a všechny ostrovy v Indickém a Tichém oceánu.

SLEDUJTE: Protiproud TV vysílá ve středu 9. 8. 2023 od 13:00 v přímém přenosu rozhovor šéfredaktora Protiproudu s předsedkyní KSČM Kateřinou Konečnou v jednom z mála necenzurovaných svobodných médií - nad aktuálními otázkami naší šílené doby

Sísí: Díky, Vladimíre Vladimíroviči!

Píše se tam, že díky společnému úsilí Ruska a Číny jsou na území Eurasie účinně potírány všechny extrémistické živly, celý prostor s výjimkou Ukrajiny zažívá trvalý ekonomický růst a jeho občané se mají stále lépe. Dokonce prý už i obyvatelé jižního Kavkazu pochopili výhody zapojení se do Eurasie, která je díky společnému úsilí Ruska a Číny ekonomicky i geopoliticky odolná proti zmatkům a krizím, které vyvolává tzv. kolektivní Západ.

Obdobně by si tito "experti" měli poslechnout záznam jednání egyptského prezidenta Chalíla as-Sísího s Vladimírem Putinem (z 27.6.), na - podle západních expertů údajně nezdařeném - summitu v Petrohradu. Sísí tam děkoval Putinovi za podporu nezávislosti Afričanů, za pomoc při jejich ekonomickém rozvoji a zejména za projekt výstavby jaderné elektrárny v egyptském Dabaa.

Můžeme se spolehnout, že než USA v ČR začnou pro Fialu stavět jadernou elektrárnu, Egypt už bude mít od Rusů v Dabaa postaveno. Ostatně ne nadarmo byl Petr Fiala vyhodnocen jako nejhorší politik světa – viz tabulka nejhorších politiků (k jedné z možností, jak se fialové zkáze bránit, si určitě pusťte následující pořad PPTV).

ROZHOVOR PROTIPROUD TV
Sebeobrana nepodvolených: Jak se účinně a legálně ubránit zlodějskému státu. Hrozí nám přijetí eura a krádež měny. Zlatá svoboda: Nejen peníze si ochraňme sami. Ani Velký bratr nám do spoření neuvidí. Pojďme do toho spolu

Západ dostal výprask

Sísí doslova Putinovi řekl: Egypt podporuje Rusko a všechny snahy, které by politicky urychlily urovnání ukrajinské krize mírovým způsobem, aby se snížilo lidské utrpení a byly ukončeny všechny negativní hospodářské dopady na země světa, zejména rozvojové a africké země, a aby byla zachována mezinárodní bezpečnost a stabilita.

Přesto západní média nyní tvrdí, že Egypt v Džiddě, najednou začal podporovat územní celistvost Ukrajiny, stejně jako Čína. Nesmysl a dezinformace. Egypt, stejně jako Čína pouze, požaduje co nejrychlejší zrušení sankcí a zastavení palby.

Putin tak opět jasně zvítězil. Jenže Evropané a Američané se opět nesmí dozvědět, že jejich političtí vůdci zase selhali. Že dostali v Džiddě pořádný diplomatický výprask.

Zdroj.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války je zločin. Vyznamenat Clintona? Nechutné! Kdy vystoupit z NATO? Udělali z ČR překupníka zbraní. Lejnová patří za mříže. EU je zločinecká organizace. Uvidíme se na Václaváku?

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války...

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí - to my jemu. Myš, která řve ze Strakovky i z Hradu. Udělali z nás fialový terč. Pokud bojovat - tak s nimi! Chcete umírat za NATO?

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky