Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Kardinální otázka: Vyrobila už Ukrajina špinavou jadernou bombu? Tvrzení Západu, že na to Kyjev ani technicky nemá, jsou směšná. Kde všude je dnes vyhořelé palivo z elektráren? Jak bombu použít? Odpověď Ruska by byla drtivá

Kardinální otázka: Vyrobila už Ukrajina špinavou jadernou bombu? Tvrzení Západu, že na to Kyjev ani technicky nemá, jsou směšná. Kde všude je dnes vyhořelé palivo z elektráren? Jak bombu použít? Odpověď Ruska by byla drtivá

30. 5. 2022

Tisk článku

Pavel Kopecký přináší analytický materiál z Global Research vysvětlující, proč se o výrobě ukrajinské špinavé jaderné bomby na Západě tak důsledně mlčí a přináší důkazy o tom, že minimálně "materiál" k ní má už Kyjev dlouho k dispozici

Těsně před začátkem vojenské operace na Ukrajině upozornil Vladimir Putin na klíčový problém: Rusko nemůže Ukrajině dovolit, aby získala byť jen taktické jaderné zbraně. A vyslovil obavu, že Kyjev je doslova krůček od jejich vytvoření.

Co je "špinavá" jaderná bomba? Jaké je její největší nebezpečí? A hlavně - jaká je pravděpodobnost, že ji Kyjev bude mít - a použije ji?

pp

Rozdíl mezi "klasickou" a "špinavou"

Klasická jaderná nálož má sice obludnou ničivou sílu, ale efekt použití takových zbraní je (pro mnohé překvapivě) poměrně krátkodobý. Jistě, během jaderného výbuchu vznikají mimořádně nebezpečné izotopy včetně stroncia-89, stroncia-90, cesia-137, zinku-64 a tantalu-181. Tyto izotopy se hromadí v lidském těle, kde mohou způsobit těžké a často nevyléčitelné choroby. Například radioaktivní jód se hromadí ve štítné žláze, cesium ve svalech, stroncium v kostech a podobně. 

Nicméně postižená oblast se po jaderném výbuchu poměrně rychle denuklearizuje, tedy ztrácí radioaktivitu. Příkladem jsou Hirošima a Nagasaki, jediná města v historii lidstva, která byla bombardována jadernými zbraněmi. 

pp

Russian Ministry of Defense Accuses Ukraine of Planning Nuclear False Flag

Známé snímky a filmové záběry udržují ve veřejnosti dojem, že ony dvě bomby zanechaly na desítky let místo měst spálenou poušť, což ovšem není pravda. Již v srpnu 1949 přijali Japonci zákon o výstavbě města a památníku míru v Hirošimě, který dal okamžitý impulz k celkové rekonstrukci města. Od jaderného úderu tedy uplynuly "pouze" něco více než čtyři roky. 

Princip špinavé bomby je jiný. Tento typ munice je mnohem jednodušší a nevyžaduje složitá technická řešení. Ve skutečnosti jde vlastně jen o dopravní prostředek (letadlo, raketa, bomba, dělostřelecký granát), ke kterému je připevněn kontejner s radioaktivní náplní. Jednu z potenciálně nejefektivnějších a tedy nejvíce nebezpečných aplikací představuje jednoduché rozprašování radioaktivního prachu či aerosolu z letadla. 

Nebezpečné izotopy s dlouhým poločasem rozpadu se poté "neviditelně" ukládají na zemský povrch, do rostlin a také klesají do vodonosných vrstev, čímž se taková oblast stává životu nebezpečnou na dlouhá desetiletí. Na onemocnění z ozáření stačí dostat jen jednu sívertní dávku (Sv), dávka 3 až 5 Sv vede buď ke smrti za pár měsíců nebo k rychlému rozvoji rakoviny, 6 až 10 Sv způsobí nezvratnou smrt kostní dřeně.

Čtěte ZDE: Jako olej na vodu: Byla spouštěčem „špinavá“ jaderná bomba? Co vyvíjely laboratoře Pentagonu na Ukrajině? Neštovice v podobě „nové mutace“ covidu? Co věděla Fialova vláda? Jedno je jasné: Rusko muselo jednat rychle

Kyjev nemusí nic vyrábět 

Otázkou, zda Ukrajina chce vytvořit (a použít) špinavou jadernou bombu, se již dlouho zabývají experti, přičemž převažuje názor, že je to z několika důvodů málo pravděpodobné. Z čeho takový optimismus?

Za prvé, z politických důvodů: Západ prý ze sebezáchovných důvodů nedá nepředvídatelné vládě v popřevratovém Kyjevě do rukou takto fatální "vyjednávací" prostředek. Za druhé, Ukrajina prý ani nemá dostatečné technické možnosti (kapacitu centrifug na obohacování uranu) k výrobě. S tím ovšem jiní odborníci nesouhlasí, protože z dob Sovětského svazu se v zemi zachovalo velké množství zařízení i specialistů schopných je vytvořit. 

Ale především: Ukrajina v současnosti vlastní velké množství vyhořelého jaderného paliva, které nikdy nebylo z jejího území odvezeno, ale bylo uskladněno na území jaderných elektráren čekajících na výstavbu  úložiště  vyhořelého jaderného paliva v uzavřené zóně Černobylu. 

pp

Čtěte ZDE: Je to stále blíže: Válka Západu proti Rusku jde do obřích rozměrů. Kdy Rusko odpoví drtivým protiútokem? Rand Paul zablokoval 40 miliard. Brzy ne jen zbraně, ale i vojáci NATO. Fiala z nás dělá cíl. Chceme to?

Kyjev mlží, Západ mlčí

Kromě toho kyjevský režim nahromadil 30 tun plutonia a 40 tun obohaceného uranu v jaderné elektrárně Záporožja. Informoval o tom novinář z Wall Street Journal Lawrence Norman s odvoláním na generálního ředitele MAAE Raphaela Grossiho. 

Šéf této mezinárodní jaderné dozorčí agentury poznamenal, že ačkoli je jaderná elektrárna pod ruskou kontrolou, řídí reaktory ukrajinské personál. MAAE proto prý potřebuje urychleně vyslat své experty, aby zhodnotili situaci a zjistili, zda nějaké zásoby uranu a plutonia chybí. 

Ukrajinský Energoatom v reakci na to označil slova šéfa MAAE za "falešná" a snažil se tvrdit, že plutonium a obohacený uran jsou pouze v palivových kazetách (trubkách) v jaderných elektrárnách, zatímco vyhořelé jaderné palivo je přítomno v každé jaderné elektrárně. 

pp

Čtěte ZDE: Laboratoře smrti: Američané "vařili" na Ukrajině choleru, mor, antrax, břišní tyfus. Dodali i letadla na rozstřik aerosolů nad Ruskem. Totéž proti Číně. Režie: Hunter Biden, Pfizer, Moderna, Merck a Gilead

„Tohle je mazaná věc," komentují stanovisko Energoatomu experti. "Pokud má stát dostatečnou kompetenci na demontáž palivových kazet, pak vyhořelé jaderné palivo může být použito k výrobě izotopů zbraňové kvality. Jde pak již jen o to naplnit jím hlavice rakety, a je tu špinavá bomba, která zvládne kontaminovat obrovské území bez jaderného výbuchu. Ničivá aktivita bude jedenapůlkrát vyšší než aktivita kobaltové bomby.“ 

Typickým příkladem takových obav byla jaderná elektrárna Búšehr v Íránu. To "kupodivu" Západ nemlčel, ale přímo hystericky nejprve požadoval od Ruska uzavření projektu, aby posléze souhlasil, že Rusko bude odebírat vyhořelé jaderné palivo, aby ho Íránci nezačali využívat pro vojenské účely. Z nějakého důvodu to bylo v Íránu přímo strašidelné, kámen úrazu - zatímco ke stejným, ba mnohonásobně větším možnostem Ukrajiny Západ "chápavě mlčí". 

Jak špinavou bombu dopravit na cíl?

Nic není nemožné. V minulosti legendární závod Južmaš sice skutečně totálně chátrá, ale stejně tak pamatujte dlouhá desetiletí výroby široké škálu produktů pro vesmírný průmysl - včetně jaderných palivových článků. Jinými slovy, dokumentace i výrobní zařízení, která umožňují vyrobit nosič špinavé jaderné bomby z obzvláště odolných kovů, jsou s nějvětší pravděpodobností stále na tomtéž místě. 

pp

Čtěte ZDE: Fronta v pohybu: Kotel u Severodoněcka se uzavírá. Čeká elitní kyjevské jednotky osud nácků z Mariupolu? Ukrajina se stává polskou kolonií. Fialova vláda vydává válečné protektorátní vyhlášky. Vede nás na jatka. Zeptala se, zda to chceme?

A vlastně o "dopravní zařízení" ani tak nejde. Pokud by pro tento účel selhaly rakety Neptun ukrajinské výroby, Spojené státy a mnohé země NATO mají dostatek vlastních mnohem výkonnějších a dalekonosnějších prostředků. Nezapomínejme: dodávky zbraní kyjevskému režimu nezačaly se začátkem ruské speciální operace. Co si Západ do "ruského podbřišku" navozil během osmi let po převratu, nelze vlastně nikdy zcela dohledat. 

Hrozba, že Kyjev vytvoří (a se souhlasem Západu použije) špinavou bombu, je vážná. Potvrzují to mnohá vyjádření odborníků z celého světa - a ostatně i ruských představitelů. Skandální odhalení, že velké množství vyhořelého jaderného paliva se skladuje v jaderné elektrárně Záporoží, nic neřeší. Vlastně nikdo spolehlivě neví (nebo nechce vědět), kolik se jej skladuje v dalších jaderných elektrárnách. 

Nezbývá než doufat ve zbytky příčetnosti kyjevské vlády. Ale spíše v příčetnost jejích protektorů. Nejde jen o to, že použití špinavé jaderné bomby by mohlo způsobit nenapravitelné škody i na území sousedů Ruska - vlastně v celé Evropě.

Především by však bylo jasným impulzem a spouštěcím mechanismem k drtivé ruské "klasické" jaderné odpovědi.

Zdroj.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války je zločin. Vyznamenat Clintona? Nechutné! Kdy vystoupit z NATO? Udělali z ČR překupníka zbraní. Lejnová patří za mříže. EU je zločinecká organizace. Uvidíme se na Václaváku?

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války...

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí - to my jemu. Myš, která řve ze Strakovky i z Hradu. Udělali z nás fialový terč. Pokud bojovat - tak s nimi! Chcete umírat za NATO?

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky