Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Vladimír Putin: Stojíme na správné straně dějin. Západ chce bojovat do posledního Ukrajince? My jsme ještě ani nezačali. Naše lidi na Donbasu nikdy neopustíme. Svět si nenechá vnutit model západního totalitního liberalismu

Vladimír Putin: Stojíme na správné straně dějin. Západ chce bojovat do posledního Ukrajince? My jsme ještě ani nezačali. Naše lidi na Donbasu nikdy neopustíme. Svět si nenechá vnutit model západního totalitního liberalismu

18. 7. 2022

Tisk článku

Vladimír Putin se po mimořádném zasedání parlamentu obrací k poslancům, aby je ujistil, že Rusko Západu nikdy neustoupí a bude hájit své zájmy i za cenu přímé konfrontace se Západem, ke které dnes již na Ukrajině dochází

Chtěl bych ocenit a poděkovat všem parlamentním stranám za organizovanou humanitární podporu lidu Donbasu. Mluvím o všech parlamentních stranách, protože média o této práci hovořila různými způsoby, ale ze svých zpráv vím, že vy všichni jste se na tom aktivně podíleli.

Mnoho poslanců si vzalo dovolenou a odešli do zóny bojů, aby osobně poskytli pomoc, často s reálným ohrožením života. Šli pomáhat organizovat distribuci potravin, léků a základních životních potřeb a rychle zakládat centra humanitární pomoci. Někteří vaši kolegové tam stále jsou a pracují jako dobrovolníci. Toto nezištné úsilí je skutečně životně důležité a velmi potřebné.

Samostatně bych rád zmínil, že vzhledem k rychle se měnící situaci parlament ve spolupráci s vládou průběžně modernizoval řadu opatření na podporu páteřních sektorů ruské ekonomiky a pracovních týmů firem, včetně malých a středních podniků, IT průmyslu a dalších důležitých oblastí.

pp

Čtěte ZDE: Noemova archa světové ekonomiky: BRICS otevírá brány malým i velkým. Západ se zmítá v křeči. Přímé ztráty ze sankční komedie ho přijdou na 400 miliard dolarů ročně. Rolling Stones Vladimír a Dmitrij hrají nový rock’n roll

Na hospodářskou válku se Západem jsme připraveni

Díky tomu se nám podařilo zachovat makroekonomickou stabilitu, která je pro ekonomiku klíčová, podpořit zaměstnanost, běžný rytmus maloobchodu a hospodářského života v regionech obecně, hlavních dopravních a logistických řetězců, rozšířit svobodu podnikání a posílit ochranu podniků před nadměrným administrativním tlakem a neoprávněným trestním stíháním. Vím, že v tomto ohledu je třeba ještě hodně udělat, ale celkově jsme odvedli dobrou práci.

V krátké době, již začátkem března, bylo v úzkém kontaktu s vládou zavedeno několik balíčků protisankčních opatření. Minimalizovaly se tím důsledky jednoznačně nepřátelských akcí západních zemí. Opravdu to chápeme a víme, vidíme, že tato nezákonná opatření proti Rusku nám zjevně způsobují potíže, ale ne tak velké, s jakými iniciátoři této hospodářské bleskové války proti Rusku počítali.

pp

Čtěte ZDE: Speciální ekonomická operace: Rusko odpovídá na sankce. Ropa plyn a další nezbytné suroviny jen za ruble. Další krok ke konci americké globalizace. Dolar a euro podloženy jen zbraněmi. Rubl zlatem. Svět se kompletně změní

Stojíme na správné straně dějin

Je zřejmé, že se snažili udělat víc, než jen tvrdě zasáhnout ruskou ekonomiku. Jejich cílem bylo zasít neshody a zmatek do naší společnosti a demoralizovat lidi. Ale i tady selhali, protože z toho nic nebylo a jsem si jistý, že nikdy nebude.

V tomto ohledu je příklad ruského parlamentu jako nejvyššího zastupitelského orgánu docela výmluvný. Politika parlamentu je založena na vůli ruského lidu, na našem pevném postoji a přesvědčení, že stojíme na správné straně dějin, na neochvějném odhodlání naprosté většiny občanů podporovat suverenitu Ruska a pomáhat našim lidem na Donbasu. To je základ politiky našeho státu obecně.

Takzvaný kolektivní Západ v čele se Spojenými státy byl vůči Rusku po desetiletí extrémně agresivní. Naše návrhy na vytvoření systému rovné bezpečnosti v Evropě byly zamítnuty. Iniciativy pro spolupráci v otázce protiraketové obrany byly zamítnuty. Varování o nepřijatelnosti rozšiřování NATO, zejména na úkor bývalých republik Sovětského svazu, bylo ignorováno. Dokonce i myšlenka možné integrace Ruska do této severoatlantické aliance v ranné fázi našich, jak se tehdy zdálo, bezmračných vztahů s NATO, se zdála jeho členům absurdní.

Proč? Právě proto, že nepotřebují zemi jako Rusko, proto. Proto podporovali terorismus a separatismus v Rusku, vnitřní destruktivní síly a ‚pátou kolonu‘ u nás. Ti všichni stále dostávají bezpodmínečnou podporu od Západu.

pp

Čtěte ZDE: Velké Provizorium: Pokusy o zničení Ruska trvají již stovky let. Amerika - mýtický Babylón. Klidný rozpad Unie, nebo občanská válka? Vstal Hitler z mrtvých? Putinova červená linie a casus belli. Nadzemská výzva k proměně trvá

Válku rozpoutal Západ

Říká se nám, slyšíme některé lidi říkat, že jsme začali válku v Donbasu na Ukrajině. Ne, válku rozpoutal kolektivní Západ, který organizoval a podporoval protiústavní ozbrojený převrat na Ukrajině v roce 2014 a poté podporoval a ospravedlňoval genocidu na lidech Donbasu. Kolektivní Západ je přímým podněcovatelem a viníkem toho, co se dnes děje.

Pokud chtěl Západ vyvolat konflikt, aby postoupil do nové fáze boje proti Rusku a do nové fáze zadržování naší země, a lze říci, že se mu to do jisté míry podařilo. Rozpoutala se válka a byly uvaleny sankce. Za normálních okolností by to bylo asi těžké splnit.

Ale tady je to, co bych chtěl objasnit. Měli si uvědomit, že prohrají od samého začátku naší speciální vojenské operace, protože tato operace znamená také začátek radikálního rozkladu světového řádu amerického typu. To je začátek přechodu od liberálně-globalistického amerického egocentrismu ke skutečně multipolárnímu světu založenému nikoli na samoúčelných pravidlech, které si někdo vymyslel pro vlastní potřeby, za nimiž není nic jiného než snaha o hegemonii, nikoli pokrytecké dvojí měřítka, ale na mezinárodním právu a skutečné suverenitě národů a civilizací, na jejich vůli žít svůj historický osud, s vlastními hodnotami a tradicemi a sladit spolupráci na základě demokracie, spravedlnosti a rovnosti.

Čtěte ZDE: Západ versus Východ v kritické fázi dějin: Dvě odlišné koncepce. Čest a spravedlnost, nebo drancování a osobní blaho? Zákon gangu. Polsko a Bulharsko jako pokusní králíci? Rusko může občas prohrát bitvu. Válku nikdy

Běh dějin je neúprosný

Každý by měl pochopit, že tento proces nelze zastavit. Běh dějin je neúprosný a pokusy Západu vnutit zbytku světa svůj nový světový řád jsou odsouzeny k záhubě.

Zároveň chci říci a zdůraznit, že máme mnoho příznivců, a to i ve Spojených státech a v Evropě, a ještě více na jiných kontinentech a v jiných zemích. A budou přibývat, o tom není pochyb.

Znovu zopakuji, že i v zemích, které jsou stále satelity Spojených států, narůstá pochopení, že slepá poslušnost jejich vládnoucím elitám se nemusí nutně shodovat s jejich národními zájmy, a dokonce jim proto stále více lidí radikálně odporuje. Nakonec budou vlády muset čelit těmto autentickým rostoucím náladám ve společnosti.

Dnes tyto vládnoucí elity zvyšují intenzitu manipulace veřejným míněním přímo před našima očima. Vládnoucí třídy západních zemí, které jsou svou povahou nadnárodní a globalistické, si uvědomily, že jejich politika je stále více odtržená od reality, zdravého rozumu a pravdy, a začaly se uchylovat k otevřeně despotickým metodám.

pp

Čtěte ZDE: Balancování na hraně zániku civilizace: Z Moskvy zaznělo dosud nejvážnější varování Západu. Pokud rakety USA zasáhnou ruské území, přijde drtivá odpověď na "řídící centra". Neumí, nebo záměrně nechce Washington rozumět?

Vnucují světu model totalitního liberalismu

Západ, který kdysi deklaroval takové principy demokracie, jako je svoboda slova, pluralita a respekt k odlišným názorům, se dnes zvrhl v pravý opak: totalitarismus, cenzuru, zákazy a vypínání médií a svévolné zacházení s novináři a s veřejně známými osobami.

Tyto druhy zákazů se rozšířily nejen do informačního prostoru, ale také do politiky, kultury, vzdělávání a umění – do všech sfér veřejného života v západních zemích. A vnucují to světu; pokoušejí se všem vnutit model totalitního liberalismu, včetně nechvalně známé kultury rušení a všeobecných zákazů.

Pravda a realita je však taková, že lidé ve většině zemí nechtějí takový život, takovou budoucnost a opravdu nechtějí pouze formální zdání suverenity. Chtějí skutečnou suverenitu a jsou jednoduše unaveni klečením a ponižováním se před těmi, kdo se považují za výjimečné. Odmítají sloužit jejich zájmům, protože zjišťují, že jsou k jejich vlastní škodě.

pp

Čtěte ZDE: Na prahu velkého finále: Klid před bouří? Ohnivé peklo v Nové Kachovce. Odpověď Ruska bude tvrdá. Vyhlásí Ukrajině válku? Stačí první sestřelený satelit... a bohužel nejen Fiala pozná, co to je "být ve válce"

Do posledního Ukrajince

Dnes slyšíme, že nás chtějí porazit na bitevním poli. No, co na to říct? Ať to zkusí. Už jsme hodně slyšeli o tom, že Západ s námi chce bojovat „do posledního Ukrajince“. Pro ukrajinský lid je to tragédie, ale zdá se, že tam to směřuje. Ale každý by měl vědět, že celkově jsme ještě nic vážně nezačali.

Zároveň neodmítáme mírová jednání. Ale ti, kteří je odmítají, by měli vědět, že čím déle to potrvá, tím těžší pro ně bude s námi vyjednávat.

Zdroj.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války je zločin. Vyznamenat Clintona? Nechutné! Kdy vystoupit z NATO? Udělali z ČR překupníka zbraní. Lejnová patří za mříže. EU je zločinecká organizace. Uvidíme se na Václaváku?

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války...

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí - to my jemu. Myš, která řve ze Strakovky i z Hradu. Udělali z nás fialový terč. Pokud bojovat - tak s nimi! Chcete umírat za NATO?

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky