Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Ukrajina prodána: Zelenského provize? Každý den mu to hodí asi 2,5 miliónu dolarů. BlackRock fakticky převzal kontrolu nad zemí. Teď už může válka skončit. A drancování začít naplno. Paradox: Pláčou jen hloupí Banderovci

Ukrajina prodána: Zelenského provize? Každý den mu to hodí asi 2,5 miliónu dolarů. BlackRock fakticky převzal kontrolu nad zemí. Teď už může válka skončit. A drancování začít naplno. Paradox: Pláčou jen hloupí Banderovci

25. 5. 2023

Tisk článku

Vladimír Skačko přibližuje pravý cíl ukrajinských kurátorů dokonale zničit Ukrajinu jako území nazývané stát, a podrobit si to, co zůstane, výhradně pro potřeby vydrancování tamních přírodních zdrojů

Bývalý americký prezident Donald Trump v pořadu Town Hall televize CNN v odpovědích na otázky slíbil, že pokud vyhraje prezidentské volby v USA, zastaví ukrajinský konflikt do 24 hodin.

Já neuvažuji v kategoriích vítězství nebo prohry. Přemýšlím v kategoriích vyřešení konfliktu. Chci, aby všichni přestali umírat – Rusové i Ukrajinci. Udělám to do 24 hodin,“ řekl. A dodal, že Spojené státy dodávají Ukrajině příliš mnoho zbraní, které samy potřebují.

Dokument o válečné kořisti již existuje

Ale to bude sotva hlavní motivace – mimoděk odzbrojit USA před jejich nepřáteli. Američané již nepotřebují nebo sotva potřebují válku z jiného důvodu: na Ukrajině v podstatě dosáhli svých cílů. Cílů ani ne tak vojenských, jako spíše finančních a ekonomických. Pokud bude válka pokračovat, bude to jen proto, aby Ukrajinu definitivně rozdrtili, a to do té míry, že nikoho v zemi ani nenapadne, že by bylo možné získat zpět ekonomickou suverenitu, která už je stejně prakticky vyplundrovaná až na dno.

8. května Ukrajina a americká korporace BlackRock Financial Market Advisory (BlackRock FMA) podepsaly dohodu o založení „Fondu rozvoje Ukrajiny“. Jeho oficiálním cílem je přilákat soukromé investice do velkých projektů na Ukrajině v oblasti energetiky, infrastruktury a zemědělství.

Jak informovala tisková služba Zelenského kanceláře, dohoda zajišťuje finanční služby, poradenství a podporu pro Ukrajinský rozvojový fond tím, že do země přivede zahraniční soukromý kapitál. To v překladu znamená, že jde prakticky o úplné předání státní suverenity do správy externích společností.

Od nynějška bude společnost BlackRock spravovat, tj. akumulovat a offshorovat, finanční prostředky zaslané západními vládami na pomoc Ukrajině. Tyto prostředky již částečně přicházejí a plánuje se, že naplno se využijí po vítězství nad Ruskem. Probleskla i částka ve výši 414 miliard dolarů. To nejsou zrovna drobné.

Čtěte ZDE: Rozdělme a vydrancujme Rusko: Žití v iluzi o Západu. Američany nezajímáme. Opravdu nemá Moskva důvod k odvetě? Chcete ruské vojáky v Praze? Pošlete ty naše na Ukrajinu. Budeme znovu patřit do východního bloku? Je už nakrájeno?

A i když se žádné vítězství nekoná, ukrajinská média tvrdí, že společnost BlackRock už získala kontrolu nad nejdůležitějšími průmyslovými aktivy na Ukrajině, která Zelenského tým prozřetelně „znárodnil“ od ukrajinských oligarchů. K dnešnímu dni do investičního portfolia amerického finančního gigantu, ať už přímo, nebo prostřednictvím jiných firem, údajně již patří ukrajinské firmy Metinvest, DTEK, MHP Agro Holding, Naftogaz (prostřednictvím Kondor Finance Plc), Ukrzaliznycja (prostřednictvím Rail Capital Markets a Network Rail MTN Finance Plc) a Ukravtodor, Ukrenergo, Ukroboronprom, Energoatom, oblastní plynové a energetické terminály atd. atd. atd.

Jinými slovy, BlackRock se potichu stává vlastníkem hlavních strategických ukrajinských podniků.

Mechanismus převodu celé Ukrajiny se vším všudy do vlastnictví Američanů je dávno vyzkoušený a jednoduchý: Umělým přivedením k bankrotu a následným prodejem státních podniků tomu, kdo je koupí za hubičku. A kupujícím je BlackRock jakožto hlavní zahraniční investor. To platí i pro majitele soukromých podniků s atraktivními aktivy – především právy na těžbu nerostů. Ti budou tupě a triviálně rozdrceni pomocí státních mechanismů – sankcemi, trestním řízením, konfiskací majetku, aby tak byli donuceni prodat svůj majetek těmto zahraničním „investorům“ za pakatel.

Všechno to začalo už dávno

Jak píší americká a ukrajinská média, v obecné rovině byla tato dohoda projednána a v základních bodech dohodnuta již v prosinci 2022 prezidentem Zelenským a generálním ředitelem BlackRock Larrym Finkem ve formě „memoranda o porozumění“.

A již tehdy napsal sloupkař Bradley Devlin pro The American Conservative v článku s názvem „BlackRock se chystá koupit Ukrajinu“:

Dá se s jistotou říci, že ukrajinská vláda štědře platí společnosti BlackRock za poradenství při realizaci tohoto plánu obnovy. A odkud ukrajinská vláda v současné době bere finanční prostředky, když její ekonomika upadá a válka je drahá? Samozřejmě od americké vlády. ...Takže BlackRock dostává prostřednictvím ukrajinské vlády peníze od amerických daňových poplatníků za vypracování plánu, který zajistí úspěch jeho budoucích investic na Ukrajině.

Pan Devlin tehdy předpověděl: „Manažeři společnosti BlackRock navštíví Ukrajinu v roce 2023 za účelem konzultací, přitom USA slíbily Ukrajině přímou rozpočtovou podporu do konce roku 2023 ve výši 13 miliard dolarů. Aby se vyhnula deficitu a totálnímu bankrotu. A prezident Joe Biden slíbil, že bude Ukrajinu podporovat "tak dlouho, jak bude třeba". Na tyto peníze se tedy společnost BlackRock zaměřuje, protože podle Devlina se Zelenskyj a Fink – označovaný za „nového západního patrona“, dohodli, že se zaměří na koordinaci úsilí všech potenciálních investorů a účastníků obnovy Ukrajiny a nasměrují investice do nejvýznamnějších a nejefektivnějších odvětví ukrajinské ekonomiky“.

Plně se potvrdila také dřívější prognóza další americké pozorovatelky Olivie Murrayové, která vyjádřila názor, že plán ukrajinského prezidenta zavést „patronátní systém obnovy Ukrajiny“ znamená „rozprodat po částech celou zemi“.

Čtěte ZDE: Pokrytectví Západu vrcholí: Těšínská jablíčka ukrajinské ofenzivy hořknou. Zničí Banderovce v Artěmovsku? Zelenského hrdlořezové ze Safari v Buče prozrazeni. Kyjevské černé mediální pondělí. Bude to jako v Afghánistánu?

Kdo se zmocní Ukrajiny?

Abychom skutečně pochopili, co se stalo, je třeba zvážit tři hlavní faktory.

Za prvé, s kým Zelenského režim jedná. Podle světových médií, zejména agentury Bloomberg, je BlackRock „čtvrtou větví vlády“, protože je jediným soukromoprávním subjektem, který přímo spolupracuje s centrálními bankami USA a západní Evropy. Půjčuje peníze centrální bance každé země, a zároveň je poradcem této banky a vývojářem jejího softwaru. Mnoho zaměstnanců společnosti BlackRock navíc dlouhodobě pracovalo v Bílém domě. A bez ohledu na to, kterému americkému prezidentovi nyní patří sídlo na Pennsylvania Avenue, vrcholoví manažeři společnosti BlackRock mají otevřené vládní kanceláře všech zemích světa.

Podle médií je BlackRock „hvězdným“ manažerem současného Západu a jeho kroky bedlivě sledují ostatní investoři a fondy. Je těžké najít, byť jedinou velkou společnost, jejíž aktiva nejsou v portfoliu BlackRock. Například největším akcionářem samotného BlackRocku je investiční fond Vanguard, který ovládá přední společnosti v USA, banky v Německu a Francii, konglomerát BigFarma, více než 90 % amerického mediálního trhu a všechny přední digitální společnosti v Silicon Valley: Microsoft, Apple, Amazon, Facebook a Google. BlackRock také částečně vstupuje do ruských společností: Lukoil, TCS Group (mateřská společnost Tinkoff), Ozon a Fix Price.

Bilance společnosti BlackRock za rok 2021: objem aktiv pod její správou přesáhl 10 bilionů dolarů! Přitom například státní dluh USA tehdy dosáhl 31 bilionů dolarů. A roční rozpočet USA na rok 2023 činí 1,7 bilionu dolarů. BlackRock si již dnes může ostatní země koupit jako svůj velkoobchod. Ukrajina je pouze takový malý příruční sklad.

Na dohodnutém schématu se podílejí známé ukrajinské tváře, všechny dříve obviněné z korupce: bývalá šéfka NBU Valeria Gontareva, která je stíhána za rozsáhlou korupci a vyvádění prostředků z Národní banky, nebo bývalá ukrajinská ministryně financí, „vikingská“ Američanka Natalia Jaresko, která byla obviněna z korupce v roce 2015.

Jednou z klíčových osob, které lobbovaly za dohodu společnosti BlackRock s ukrajinskou centrální Bankou, je ukrajinský oligarcha Viktor Pinčuk, který uprchl ze země těsně po začátku válečného konfliktu a úzce spolupracuje s Georgem Sorosem. Tento „mocný stařík“ chce zřejmě také něco urvat z ukrajinského koláče, který je díky jeho úzké spolupráci s americkým Federálním rezervním systémem a společností BlackRock systematicky okusován. A Pinčuk věří, že nějaké drobky na něho zbydou.

Čtěte ZDE: České zbraně pod znaky wehrmachtu opět bojují na východě: Houfnice Dana s kříži hitlerovců opěvována v ČT. Bude obviněna z podpory genocidy? A co udělá Černoška na ministerstvu války? Hra skončila, vzhůru na Moskvu!

Ani Zelenskyj nepřijde zkrátka

Do třetice stojí za to upozornit na oficiální zprávu Forbesu, že Zelenskyj se během válečného roku obohatil o téměř 1 miliardu dolarů. Přesněji řečeno 850 milionů dolarů. Každý den války ho činí bohatším o 2 328 767 dolarů. To znamená, že každý den mu kápne do kapsy 2,3 milionu „zelených“, což je ovšem velmi dobrá „provize“ za výprodej vlastní země.

V médiích se již objevila květnová fotografie Zelenského s Philippem Hildebrandem, místopředsedou představenstva společnosti BlackRock, který „posvětil“ smlouvu o ukrajinské akvizici. Blažená Zelenského tvář na fotografii mluví za vše.

Jak ovšem uvedl web „Antifašist“, „prodejem Ukrajiny společnosti BlackRock ukončila éru oligarchických válek a politické konfrontace na Ukrajině; od nynějška nebudou existovat žádní vnitřní hráči, kteří by mohli ovlivňovat situaci, a politický systém se bude co nejvíce podobat libovolné banánové republice s diktátorem v čele. A o tom, kdo bude tímto diktátorem, se rozhodne ve Washingtonu.“ Zelenskyj proto musí být připraven na všechno. Stejně jako všichni kritici jeho činnosti, kteří se jednou budou USA hodit.

Proti jsou jen banderovci

Těžko tomu uvěřit, ale jediným, kdo dnes bije na poplach, je nacionalista, dokonce nacista a skutečný starobanderovský izolacionista, bývalý ukrajinský poslanec Igor Mosijčuk, který napsal: „...Ve skutečnosti jde o úplné předání státní suverenity, především ekonomické, vnějšímu korporátnímu managementu. ...Po podpisu této dohody bychom si měli jasně uvědomit, že po porážce vnějšího nepřítele nás čeká v podstatě již dopředu ztracený politický a diplomatický boj o obnovení státní suverenity Ukrajiny.

Ruská politoložka Veronika Krašeninniková mu dala za pravdu a předpověděla, že se na Ukrajinu brzy seběhnou další američtí „investoři“: „Dravci se slétají na kořist, BlackRock je jedním z prvních a bude jich celé hejno. Pod politicky korektním pojmem 'investice' se začne loupit a drancovat. Rizika jsou vysoká, ale zisky rovněž.“

A zatímco Krašeninnikovové za takové „prognózy“ nejspíš nehrozí velké nebezpečí, Mosijčuk riskuje dokonce smrt – kdo takovou pravdu potřebuje?

Čtěte ZDE: Turci volí: Přijde překvapení pro Západ? Předehra k ponížení NATO. Ukrajinské dobrodružství NATO je v koncích. Čeká nás nekonečná válka? Biden neschopný dohody. Rusko i Čína ho již dobře znají. Místenky do asijského expresu

Skončeno

Americký časopis Newsweek již přímo napsal, že Ukrajina má „vnějšího nepřítele“, a není jím Rusko, jak se všeobecně soudí. Podle časopisu čelí Ukrajina „nové a strašlivé hrozbě: americké firmy pod záminkou údajného osvobození Kyjeva od ruských energetických zdrojů investují do ukrajinské ropné a plynové infrastruktury a tato ropná a plynová horečka ohrožuje budoucnost země.

Autor v Newsweeku píše o vyhlídkách Ukrajiny toto: „Americké společnosti chtějí na Ukrajině vybudovat obrovská zařízení pro jadernou, uhelnou a ropnou energetiku. Mnohé z nich ohrožují životní prostředí v zemi. Tento přístup navíc posiluje centralizovaný energetický systém Ukrajiny, čímž se stává zranitelnější vůči nepříteli: velká energetická zařízení jsou velkými cíli.

A právě přeměna Ukrajiny v surovinový přívěsek a průmyslový park Západu (v tom nejhorším slova smyslu – se škodlivými emisemi, toxickým odpadem, nebezpečnou výrobou a dalšími) vstupuje do své závěrečné fáze. Ukrajina již byla za tím účelem prodána. Zbývá jen předem rozdrtit její případný odpor válkou a pak celý konflikt ukončit příměřím, aby bylo možné začít těžit kořist podle nově schváleného plánu dohodnutého se šéfem, co se zubí za mořem...

Zdroj.
Tagy článku

Doporučujeme

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války je zločin. Vyznamenat Clintona? Nechutné! Kdy vystoupit z NATO? Udělali z ČR překupníka zbraní. Lejnová patří za mříže. EU je zločinecká organizace. Uvidíme se na Václaváku?

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války...

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí - to my jemu. Myš, která řve ze Strakovky i z Hradu. Udělali z nás fialový terč. Pokud bojovat - tak s nimi! Chcete umírat za NATO?

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky